1. Uzman
  2. Gülcan SÖNMEZAY
Gülcan SÖNMEZAY

Gülcan SÖNMEZAY

Psikolog

Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresif Bozukluklar, Panik Atak
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresif Bozukluklar, Panik Atak
Online Terapi
süre 40 dk
ücret 130
Yüz Yüze Terapi
süre 45 dk
ücret 300

Hakkında

Merhaba ben psikolog Gülcan. 2015 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden Şeref Öğrencisi olarak mezun oldum. Ücretsiz soru butonundan gönderdiğiniz sorularınızı içtenlikle bilimsel yaklaşımla yanıtlayabilirim.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Öğrencilik yıllarımda Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Otizmli Çocuklar Merkezi'nde Özgül Öğrenme Güçlüğü yaşayan çocuklarla yardımcı psikolog olarak çalışma fırsatım oldu. Mezuniyetimden sonra 2 yıl özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde çalıştım. Özel eğitim merkezlerinde de Özgül öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olan öğrencilerimle başarılı bir süreç yürüttük.

Bu sürede öğrencilerimiz ve yakınlarına psikolojik destek sağlarken; panik atak, depresyon gibi sorunları olan velilerle de başarılı bir terapi sürecimiz oldu.

4 yıldır bir lisede psikoloji öğretmeni olarak görevime devam etmekteyim. Bu sürede Temel Mindfullness Eğitimi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi ve Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi aldım.

Aldığım eğitimlerden sonra süpervizyon kapsamında danışan görüyorum.

Çalışma Grupları

Yetişkin (18-65)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Eklektik Terapi Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi (MBCT) Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT)

Eğitimler

Hacettepe Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi - Sarı Psikoloji - 12.9.2021 Temel Mindfullness - Marmara Psikoloji - 20.3.2021 Tifaldi - Türk Psikologlar Derneği - 7.2.2015 Bilişsel Davranışçı Terapiler - Datem - 13.2.2022

Danışan Yorumları