1. Uzman
  2. Güneş ÜÇCAN
Güneş ÜÇCAN

Güneş ÜÇCAN

Psikolog

Uzmanlıklar: Fobiler, Güven Kaybı / Aldatma / Aldatılma, Özgüven ve Yeterlilik Sorunları
Uzmanlıklar: Fobiler, Güven Kaybı / Aldatma / Aldatılma, Özgüven ve Yeterlilik Sorunları
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 550
Yüz Yüze Terapi
süre 45 dk
ücret 700

Hakkında

Psikolog Güneş Üçcan ergen, yetişkin ve çift terapisi uygulamaktadır. İlişki Pusulası Evlilik ve Aile Terapisi Eğitimini, Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu’ndan almıştır. Ayrıca Türk Psikologlar Derneği tarafından verilen Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini Prof. Dr. Özden Yalçınkaya Alkar’dan almıştır. Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden “Onur Öğrencisi” olarak mezun olduktan sonra yüzyüze ve online görüşmelerine Ankara’da başlamış, şu anda ise İzmir’de ikamet etmektedir. Alanda: Bilişsel Davranışçı Terapi, Varoluşçu Psikoterapi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Çift, Evlilik ve Aile Terapisi, Sanat Terapisi Uygulamaları yapmaktadır. Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Depresyon, Fobiler ve Özgüven Eksikliği, İlişki Sorunları başlıca çalışma alanları arasındadır. Aynı zamanda Tiyatro Yazarı olan Güneş Üçcan, kendine ait olan yedi tiyatro eseri ile bu alanda da çalışmalarını sürdürmektedir.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Fobiler ile ilgili problemlerinizin çözümünde literarürde Bilişsel Davranışçı Terapi olarak geçen BDT yöntemini kullanmaktayım. Bununla birlikte iletişim eksikliği ve kendini ifade güçlüğü problemlerinizde drama yöntemini kullanmaktayım.

Çalışma Grupları

Yetişkin (18-65) Ergen (12-18) LGBT+

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Dans ve Hareket Terapisi Sanat Terapisi Davranışçı Terapi Deneyimsel Oyun Terapisi Oyun Terapisi Dışavurumcu Sanatlar ile Oyun Terapisi

Eğitimler

Hacettepe Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

İlişki Pusulası Evlilik Ve Aile Danışmanlığı - İlişki Pusulası - Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu - 29.6.2022

Danışan Yorumları