1. Uzman
  2. Hale Nur KILIÇ MEMUR
Hale Nur KILIÇ MEMUR

Hale Nur KILIÇ MEMUR

Psikoterapist

(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Kendine Yabancılaşma ve Yalnızlık, Varoluşsal Anlam Arayışı / Değersizlik Sorunları, Depresyon ve Mutsuzluk
Uzmanlıklar: Kendine Yabancılaşma ve Yalnızlık, Varoluşsal Anlam Arayışı / Değersizlik Sorunları, Depresyon ve Mutsuzluk
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 1200
Yüz Yüze Terapi
süre 45 dk
ücret 1500

Hakkında

Psikoloji lisans eğitimimi İstanbul Bilgi Üniversitesi (%100 burslu) ve İsveç Umea University’de aldım. Yüksek lisansımı Almanya’da Stiftung Universität Hildesheim’da Pedagojik Psikoloji üzerine tamamladım. Yüksek lisans tezimi “Türkiye’de genç ve yetişkin yaşlarda bilişsel savunma (Selbstkonzeptimmunisierung im Jugend- und Erwachsenenalter in der Türkei)” üzerine yazdım. Türkiye’ye dönüş yaptıktan sonra, özel merkezlerde çocuk ve ergenlerle çalıştım; annelere yönelik “ailede sağlıklı iletişim” konulu grup çalışmaları yaptım. Farklı anaokullarında görev aldım; ailelere ve öğretmenlere seminerler verdim. Özel bir rehabilitasyon merkezinde psikolog olarak çocuk, ergen, yetişkin ve ailelerle çalıştım. Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık doktora programını “Okul psikolojik danışmanlarının görüşmelerde yaşadıkları zorluklarla baş etme süreçleri” konulu bitirme teziyle tamamladım.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Ergen ve yetişkin danışanlarımla olan seanslarımı çoğunlukla Varoluşçu Terapi temelinde sürdürmekteyim. Bununla birlikte özellikle ergen danışanlarımla çalışırken, gerektiği takdirde diğer terapi tekniklerinden (çözüm odaklı terapi, bilişsel davranışçı terapi, postmodern terapiler vb.) faydalanmaktayım.

Terapilerimi kişinin kendisini tanıması ve içinde bulunduğu koşulları daha iyi anlamlandırması üzerine sürdürüyorum.

Genellikle terapi sürecine başlayan danışanlarımla uzun soluklu 2-3 yıl kadar çalışıyoruz. Bununla birlikte danışan, daha kısa süreli bir süreç isterse, dilediği zaman terapiyi sonlandırma veya ara verme özgürlüğüne sahip.

Terapilerimi haftada bir kez 45 dk. olmak üzere sürdürüyorum. Danışan isterse haftada iki kez de yapabiliyoruz. Danışan ile ortak bir vakit belirliyoruz. 

Çalışma Grupları

Yetişkin (18-65) Ergen (12-18) Yetişkin (65+)

Terapi Yaklaşımları

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Varoluşcu Terapi

Eğitimler

İstanbul Bilgi Üniversitesi - Lisans - Psikoloji Marmara Üniversitesi - Doktora - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Sertifikalar

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Danışmanlık Yaklaşımı Eğitimi - Yrd. Doç. Dr. Nevin Dölek - 15.11.2014 • Çocuklarda Bilişsel Davranışçı Danışmanlık Yaklaşımı Eğitimi - Yrd. Doç. Dr. Nevin Dölek - 21.12.2014 Bilişsel Ve Davranışçı Terapi Kuramsal Eğitimi - Prof. Dr. M. Hakan Türkçapar - 10.6.2015 • Travma Ve Sahada Kullanılabilecek Sanat Terapisi Müdahaleleri - Sanat Psikoterapileri Derneği - 27.12.2015 Temel Varoluşçu Analiz Eğitimi - Varoluşçu Akademi - 20.1.2021

Danışan Yorumları

(*)(*)(*)(*)(*)
... ... - 4 ay önce
Halenur hanımla, başka bir psikolog arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıştım. Çok sıkışmış ve çaresiz hissettiğim bir anda kendisiyle yaptığımız seanslar bana çok iyi geldi. Her seansımızda şefkatle beni dinledi ve kendi sesimi duymamı sağladı. İçtenlikle tavsiye edebilirim.

(*)(*)(*)(*)(*)
... ... - 4 ay önce
Bu yorumu okuyorsanız muhtemelen kendinize yakından bakmaya ve kendinizle ilgili bir sürece başlamaya karar verdiniz ve terapist arıyorsunuz. Hale Nur Hanımı içten bir şekilde öneririm. Kendisi etik değerlere bağlı, donanımlı, çok iyi bir terapist. Onunla çalışırken bir süre sonra hayatınızla ilgili önemli konularda birçok farkındalık kazandığınızı göreceksiniz. Sorduğu sorular ve hayatınıza eşlik ediş şekli sizi etkileyecek. Sabırlı, güler yüzlü, güven dolu ve şefkatli tavrı çok kapsayıcı. İyi terapistliği için kendisine teşekkür ediyorum, birçok insanın ondan faydalanmasını gönülden diliyorum

(*)(*)(*)(*)(*)
H... ... - 4 ay önce
Hale Nur hanımla, 1 yıldır seans yapıyoruz. Kendisiyle ilk görüştüğümde oldukça depresif bir durumdaydım. Seanslarımız kendimi tanımamı ve hayatımı yeniden gözden geçirmemi sağladı. Kendisiyle tanıştığım için çok mutluyum.
Toplam 3 yorum.