1. Uzman
  2. Hazal Ezgi ŞENOL
Hazal Ezgi ŞENOL

Hazal Ezgi ŞENOL

Uzman Klinik Psikolog

Uzmanlıklar: Depresif Bozukluklar, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları, Kişilerarası İletişim Problemleri
Uzmanlıklar: Depresif Bozukluklar, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları, Kişilerarası İletişim Problemleri
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 200
Yüz Yüze Terapi
süre 50 dk
ücret 250

Hakkında

2018 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi psikoloji bölümünü yüksek onur öğrencisi olarak bitirdim. Lisans öğrenimim süresince çeşitli anaokulları, rehabilitasyon merkezleri gibi kurumlarda stajlarımı tamamladım. Lisans eğitimimin arkasından Kişilik bozukluklarının Masterson yönelimli psikodinamik terapi eğitimine başladım ve teorik kısmını bitirdim( uygulama kısmı devam etmekte). Danışmanlık merkezinde çocuk grubunda oyun terapisi uygulamaları yaparak terapötik becerilerimi geliştirdim. Çocuklarla klinik süreci değerlendirmede yararlı olan objektif ve Projektif testlerin ve yönlendirilmemiş oyun terapisi eğitimlerini aldım. Testlerin yorumlanması ve ailelere raporlaması ile ilgili tecrübe kazandım. Yüksek lisansımı Üsküdar Üniversitesi Klinik psikoloji bölümünde yüksek onur öğrencisi olarak bitirdim. Kişiler arası terapi ekolünün eğitim ve uygulama sürecini tamamladım. Np Üsküdar hastanesinde yüksek lisans stajımı tamamladım. Arkasından Bdt eğitimimi tamamladım.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Merhaba ben klinik psikolog Hazal Ezgi Şenol. Hepimiz hayatımızda bazı zor dönemlerden geçebiliriz bazen başa çıkmakta zorlandığımız sorunlar ile karşı karşıya kalabiliriz ve çantamızdaki yükler giderek ağırlaşabilir. İşte bu zaman profesyonel birinin desteğine ihtiyaç duymamız muhtemeldir. Terapi süreci samimiyeti, güveni, empatik dinlemeyi ve değişik bakış açılarını kazanabilmemizi sağlayabilecek en güzel ortamı bize sunar. Terapi odasında ast üst ilişkisi bulunmaz bu açıdan kendini rahat ifade edebilmenin de önünü açar. Terapi 50 dk boyunca devam eder. Bu süreçte en önemli nokta danışan ile terapistin beraber yol alması, danışanın kendisi için bir şey yapmaya istekli olması olarak görülmelidir.

Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Çocuk (6-12) Yetişkin (18-65)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Psikanalitik & Psikodinamik Terapi Sistemik Aile Terapisi

Eğitimler

Üsküdar Üniversitesi - Yüksek Lisans - Klinik Psikoloji İstanbul Aydın Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Wısc-4 Zeka Testi - Türk Psikologlar Derneği - 18.10.2018 Denver 2 Gelişim Testi - Çocuk Nörolojisi Derneği - 10.4.2019 Çocuk Değerlendirme Testleri - İnsula Psikoloji - 10.7.2020 Child Appreciation Testi,louissa Düss Testi - Ninti Gelişim Ve Danışmanlık Merkezi - 7.6.2019 Masterson Yönelimli Psikodinamik Terapi Eğitimi - Masterson Enstütüsü - 15.11.2020 Yönlendirilmemiş Oyun Terapisi - Psikoterapi-ist Eğitim Danışmanlık Merkezi - 19.10.2019 Bilişsel Davranışcı Terapi Eğitimi - Aktik Psikoloji Aksdemisi - 20.3.2021 Aile Danışmanlığı Eğitimi - Üsküdar Ünüversitesi - 9.9.2020

Danışan Yorumları