1. Uzman
  2. Hidayet ÇALIŞKAN
Hidayet ÇALIŞKAN

Hidayet ÇALIŞKAN

Psikolog

Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları, Depresyon ve Mutsuzluk
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları, Depresyon ve Mutsuzluk
Online Terapi
süre 60 dk
ücret 1300
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

1993 yılında Üniversite lisans eğitimimi Hacettepe üniversitesi Psikoloji bölümünde başarı ile tamamlarken eğitim süresince klinik anlamda psikoterapi ve psikopatoloji ile özel olarak ilgilendim.Stajimi hem resmi hemde özel bir kaç klinikte tamamladim.Çocuk, ergen, yetişkin, aile ve çiftlerle ilgili birçok resmi ve sivil toplum kuruluşlarında psiko-sosyal araştırma projesinde yer aldim. 2000 yılından bu yana profesyonel olarak çocuk yetişkin, ergen aile ve çift danışanları ile online ve yüzyüze psikoterapi süreci yürüttum.2015 yılından itibaren daha çok online terapiler yapmaktayım.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Uzmanlık alanımı nitelikli kılmak adına; İstanbul Psikoterapi Enstitüsü Merkezinde Tahir Özakkaş tarafından Bütüncül Psikoterapi eğitimimi teorik, formülasyon ve supervizyon şeklinde başarı ile tamamladım.Terapilerde Dinamaik temelli ; Bütüncül Psikoterapi temel ekseninde, danışanın ihtiyacına göre Bilişsel ve Davranışçı Psikoterapi ,Psikanalitik Psikoterapi, Aktarım Odaklı psikoterapi yaklaşımı, Ego Durumlari Terapisi, Duygu odaklı Terapi ve Kısa sureli Çözüm Odaklı terapi yaklaşımınını benimsemekteyim.


Psikoterapi ve Danışmanlık süreci; terapistiniz ile birlikte belirlediğiniz aralıklar ile olacaktır. Bir seans 30 dk sürer. Seanslar tam saatinde başlayacaktır. Bu seanslar süresince sorununuzu ve sizi ayrıntılı tanıyıp ilerliyor olacağız. Seanslarda konuşulanlar üçüncü şahıslar ile asla paylaşılmayacaktır. Herhangi bir sebep ile yapılacak olan seans iptalleri en az 24 saat öncesinden haber verilmelidir.

Çalışma Grupları

Çift & Partner Ergen (12-18) Yetişkin (18-65) Okul Öncesi Çocuk (0-6) Çocuk (6-12) Yetişkin (65+)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Aile Terapisi Bütüncül Psikoterapi Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Çözüm Odaklı Aile Terapisi Davranışçı Terapi Bilişsel Terapi (CPT) Duygu Odaklı Terapi Hızlandırılmış Deneyimsel Dinamik Psikoterapi Kültüre Duyarlı Terapi Psikodinamik Aile Terapisi Akılcı Duygusal Davranışçı Terapi (REBT) Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Varoluşcu Terapi

Eğitimler

Hacettepe Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Motivation Systems And Model Scenes - Psikoterapi Enstitüsü Tahir Özakkaş - 1.9.2013 Aile Eğitim Programı Egiticilerin Eğitimi Teşekkür Belgesi - Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı - 1.9.2013 Bütüncül Psikoterapi - Psikoterapi Enstitüsü Tahir Özakkaş - 1.9.2013 Aktarım Odaklı Psikoterapi - Psikoterapi Enstitüsü Tahir Özakkaş - 1.9.2023 Ego State Thrapy - Psikoterapi Enstitüsü Tahir Özakkaş - 1.9.2023 Tömer İnglish Courses - Ankara Üniversitesi Tömer - 1.9.2013

Danışan Yorumları