1. Uzman
  2. Hidayet ÇALIŞKAN
Hidayet ÇALIŞKAN

Hidayet ÇALIŞKAN

Psikolog

(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları, Depresyon ve Mutsuzluk
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları, Depresyon ve Mutsuzluk
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 1499
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Merhabalar, Ben Psikolog & Psikoterapist & İlişki ve Aile danışmanı Hidayet ÇALIŞKAN, Elazığ (1969) doğumluyum. İlk Orta ve lise öğrenimimi Elazığ'da tamamladım.1989-1993 yıllları arasında Üniversite lisans eğitimimi Ankara Hacettepe üniversitesi Psikoloji bölümünde başarı ile tamamlarken eğitim süresince klinik anlamda psikoterapi ve psikopatoloji ile özel ve mesleki olarak ilgilendim. Hem resmi hemde özel bir çok klinikte tamamladim. Uzun yıllar (30 yıl) kamu hizmetinde psikolog olarak, çalıştım Uzmanlık alanlarımı nitelikli kılmak adına; İstanbul Psikoterapi Enstitüsü Merkezinde Psikiyatrist Dr.Tahir Özakkaş tarafından verilen Bütüncül Psikoterapi eğitimimi teorik, formülasyon ve süpervizyon şeklinde üç yıl boyunca başarı ile tamamladım. Terapilerde Dinamik temelli ; Bütüncül Psikoterapi temel ekseninde, danışanın ihtiyacına göre Bilişsel ve Davranışçı Psikoterapi, Psikanalitik Psikoterapi, , Duygu Odaklı Terapi ve Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi yaklaşımınını benimsemekteyim.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

ONLİNE PSİKOTERAPİ VE ONLİNE PSİKO-DANIŞMANLIK SÜRECİ HAKKINDA ;

Terapistiniz olarak benimle birlikte belirlediğiniz aralıklar ile olacaktır. Her bir seans 30 dk sürer. Seanslar tam saatinde başlayacaktır. Bu seanslar süresince şikayet ve sorunu ve sizi ayrıntılı tanıyıp ilerliyor olacağız. Seanslarda konuşulanlar üçüncü şahıslar ile asla paylaşılmayacaktır. Herhangi bir sebep ile yapılacak olan seans iptalleri en az 24 saat öncesinden haber verilmelidir.

Değerli danışan, terapi sürecinizde sorunlarınızla baş etmenin yanı sıra; psikolojik sağlamlık, öz şefkat ve bilişsel esneklik ve psikolojik farkındalık becerilerinizi de birlikte çalışarak geliştireceğiz.

Kendinizi ve çevrenizi anlamak,

Psikolojik ve zihinsel Farkındalık kazanmak,

Öz şefkatinizi artırmak,

Anda ve dengede kalabilmek,

Yargılanmadan anlatmak ve anlaşıldığınızı hissetmek

Sorunlarınızla baş etmek istiyorsanız benden yardım alabilirsiniz.

Eğer bu cümlelerden biri veya birkaçı:

"Aynı şeyleri tekrar tekrar yaşıyorum"

"Hayatımda bir şeyler eksik"

"Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum"

"Harekete geçemiyorum"

"Belirsizlik beni yoruyor"

"Sabırsızım, bir şeyler hemen değişsin istiyorum" size uyuyorsa yine benden destek alabilirsiniz.

Benden yardım alabileceğiniz konular neler?


🔸Duygularla baş etme - duygu düzenleme - duygu yönetimi


🔸Kaygı, korku, stres, mutsuzluk ve öfke


🔸Değersizlik ve yetersizlik duyguları


🔸Aşırı düşünme alışkanlığı


🔸Erteleme alışkanlığı


🔸Belirsizliğe karşı tahammülsüzlük


🔸Mükemmeliyetçilik


🔸Öz güven sorunu


🔸Karar vermekte zorlama

Dikkat edilmesi gereken noktalar:

Almış olduğum eğitim ve tecrübelerime dayanarak, ilk bir iki ay 3'er gün aralıklarla, sonraki aylar ise haftada bir görüşmemiz daha odaklı ilerlememizi sağlar ve düzenli görüşmeler daha fazla fayda almayı kolaylaştırabilir,

Eğer ilk kez terapi alacaksanız, "Kendimi nasıl anlatmam gerekiyor?" gibi bir endişeniz olabilir. Ben sizi özellikle ilk seanslarda sorularımla yönlendiriyorum ve tanımaya başlıyorum.

Daha önce aldığınız psikolojik yardım etkili olamamış veya yetersiz kalmış olabilir. Her terapistin danışanıyla bağ kurma şekli ve iletişimi farklı. Bu yüzden size güven veren bir terapistle kuracağınız bağ da başka özellikte olacak. Anlaşıldığınızı, gerçekten duyulduğunuzu ve olduğunuz halinizle kabul edildiğinizi hissettiğiniz bir yer terapi seansları bana göre. İlerlememiz gereken yol belli, ben bu süreci kişiye özel-rölatif hale getiriyorum.

Merak ettiklerinizi soru sorma seçeneğiyle bana sorabilirsiniz.


Danışanlarımın anlatımıyla beni tanımak için aşağıdaki yorumlara da bir göz atabilirsiniz.

Instagram - *****


Görüşmek Ümidiyle ...


Çalışma Grupları

Çift & Partner Ergen (12-18) Yetişkin (18-65) Okul Öncesi Çocuk (0-6) Çocuk (6-12) Yetişkin (65+)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Aile Terapisi Bütüncül Psikoterapi Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Çözüm Odaklı Aile Terapisi Davranışçı Terapi Bilişsel Terapi (CPT) Duygu Odaklı Terapi Hızlandırılmış Deneyimsel Dinamik Psikoterapi Kültüre Duyarlı Terapi Psikodinamik Aile Terapisi Akılcı Duygusal Davranışçı Terapi (REBT) Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Varoluşcu Terapi

Eğitimler

Hacettepe Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Motivation Systems And Model Scenes - Psikoterapi Enstitüsü Tahir Özakkaş - 1.9.2013 Aile Eğitim Programı Egiticilerin Eğitimi Teşekkür Belgesi - Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı - 1.9.2013 Bütüncül Psikoterapi - Psikoterapi Enstitüsü Tahir Özakkaş - 1.9.2013 Aktarım Odaklı Psikoterapi - Psikoterapi Enstitüsü Tahir Özakkaş - 1.9.2023 Ego State Thrapy - Psikoterapi Enstitüsü Tahir Özakkaş - 1.9.2023 Tömer İnglish Courses - Ankara Üniversitesi Tömer - 1.9.2013

Danışan Yorumları

Depresyon ruh hali

(*)(*)(*)(*)(*)
Y... G... - 5 ay önce
hidayet hoc a çok cana yakın diksiyonu düzgün birisi. yaptığımız 2 seanstan sonra kafamda bazı şeyleri çözdüm. yaptığı uygulamalar testler ve konuşmalar çok hoşuma gitti ve kendimle ilgili daha çok şey öğrendim. kendisine teşekkür ediyorum.
Toplam 1 yorum.