1. Uzman
  2. Meltem Gül YILDIZ
Meltem Gül YILDIZ

Meltem Gül YILDIZ

Psikolojik Danışman

Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Özgüven ve Yeterlilik Sorunları, Depresif Bozukluklar
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Özgüven ve Yeterlilik Sorunları, Depresif Bozukluklar
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 175
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü mezunuyum. Daha önce yalnızlık korkusu, anksiyete, kaygı bozukluğu, özsaygı eksikliği gibi alanlarda terapi süreçleri yürüttüm.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Danışma sürecine ilk olarak ön görüşme için bir randevu oluşturarak başlanır. Ön görüşme danışan ve psikolojik danışman arasındaki ilk bağın kurulduğu, danışmanın danışan hakkında fikir sahibi olmasını sağlayan ve danışma sürecine başlama kararı verilmesini sağlayan bir oturumdur. Ön görüşme sonrası danışan ile ortak karar sonrası sürece başlamaya karar verilirse ortalama 8-10 hafta sürecek olan terapi sürecine başlanmış olur. Bu sürecin başında danışan ile bir onam formu paylaşılır. Genellikle terapiler haftada 1 gün 45-60 dakika arası olacak şekilde planlanır.

Bütün bu bilgiler genel bilgilerdir. Danışanın veya psikolojik danışmanın isteğine göre ortak karar alınarak değişiklik yapılabilir.

Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Yetişkin (18-65)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Şema Terapi Pozitif Psikoloji

Eğitimler

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi - Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Sertifikalar

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Uygulayıcı Eğitimi - Türk Pdr Derneği - 10.7.2021 Çocuk Objektif Değerlendirme Testleri Eğitimi - Türk Pdr Derneği - 15.5.2021 Mmpı Çok Yönlü Kişilik Envanteri Eğitimi - Türk Pdr Derneği - 17.4.2021

Danışan Yorumları