1. Uzman
  2. Merve ACAR
Merve ACAR

Merve ACAR

Uzman Psikolojik Danışman

Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Kişilik Bozuklukları, Obsesif Kompulsif Bozukluk
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Kişilik Bozuklukları, Obsesif Kompulsif Bozukluk
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 500
Yüz Yüze Terapi
süre 45 dk
ücret 500

Hakkında

Merhaba, Ben Uzman Psikolojik Danışman & Psikolog Merve Acar. Yeditepe Üniversitesi Psikoloji & Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümlerinden mezunum. Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü tezli yüksek lisansımı ''Kurumsal Firma Çalışanlarının İşe Bağlı Duygusal Tükenmişlikleri ve Çocukluk Çağı Travmaları Arasındaki İlişkinin İncelenmesi'' konulu teziyle tamamladım. Prof. Dr. Doğan Şahin'den Dinamik Psikoterapi ve Aktarım Odaklı Terapi olmak üzere 3 modüllük eğitimimi tamamlamış olup hem bireysel hem de grup süpervizyonlarına devam etmekteyim. Türk Psikologlar Derneği üyesiyim.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Ben seanslarımı Psikodinamik Psikoterapi ekolüyle yürütmekteyim. Bu ekolde yaklaşık ilk 3 seansımızı sizin hakkınızda daha fazla bilgi sahibi olmak amacıyla detaylı soru-cevap şeklinde ilerleriz. Bu 3 seansın ardından terapi çerçevemizi konuşuruz, terapide benim rol ve sorumluluklarım neler? Sizin rol ve sorumluluklarınız neler? Terapi kuralları nelerdir gibi..


Çerçevemizi de konuştuktan sonra soru-cevap kısmı biter ve artık serbest çağrışım dediğimiz yöntemi kullanmaya başlarız. Siz seansa zihninizden geçenleri olduğu gibi seansa aktarırsınız, bu getirdiğiniz malzeme ile çalışırız. Düşüncelerinizin ve davranışlarınızın ardındaki motivasyonları beraber anlamaya gayret ederiz.


Psikodinamik Psikterapi biraz daha uzun vadeli bir yaklaşımdır. En az 6 ay devam etmeniz daha yararlı olacaktır.

Çalışma Grupları

Yetişkin (18-65) LGBT+

Terapi Yaklaşımları

Psikanalitik & Psikodinamik Terapi Analitik Terapi

Eğitimler

Yeditepe Üniversitesi - Lisans - Psikoloji Yeditepe Üniversitesi - Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Yeditepe Üniversitesi - Yüksek Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Sertifikalar

Dinamik Psikoterapi Eğitimi-1 - Prof. Dr. Doğan Şahin - 18.10.2021 Kişilik, Kişilik Bozuklukları Ve Dinamik Psikoterapi Eğitimi-2 Aktarım Odaklı Psikoterapi - Prof. Dr. Doğan Şahin - 22.3.2021 Dinamik Psikoterapi Eğitimi-3 :üst Düzey (nevrotik) Kişiliklerde Dinamik Psikoterapi - Prof. Dr. Doğan Şahin - 14.6.2022 Somatik Deneyimleme Giriş Semineri - Somatik Deneyimleme Türkiye - 9.6.2021 Dinamik Yönelimli Cinsel Terapi Seminerleri - Prof. Dr. Doğan Şahin - 24.3.2023

Danışan Yorumları