1. Uzman
 2. Merve ALTINTAŞ AĞCA
Merve ALTINTAŞ AĞCA

Merve ALTINTAŞ AĞCA

Uzman Psikolog

(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Özgüven ve Yeterlilik Sorunları, Kişilerarası İletişim Problemleri, Ölüm/Kriz ve Yas Süreci
Uzmanlıklar: Özgüven ve Yeterlilik Sorunları, Kişilerarası İletişim Problemleri, Ölüm/Kriz ve Yas Süreci
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 1000
Yüz Yüze Terapi
süre 45 dk
ücret 1400

Hakkında

2006 yılında Haliç Üniversitesi-Psikoloji, 2014 yılında yine aynı üniversitenin Uygulamalı (Klinik) Psikoloji bölümünden mezun oldum. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde çocuk nöroloğu Prof.Dr. Barış Korkmaz'ın yardımcı tez danışmanlığımı yaptığı, "Çocuklar İçin Zihin Kuramı Test Bataryası'nın 4-5 Yaş Türk Çocukları İçin Uyarlanması, Geçerlik ve Güvenirlik Çalışması" nı yaparak uzmanlığımı aldım. 2008-2011 yılları arasında Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği'nin madde bağımlılığını önleme programı olan "Kulaktan Kulağa" ve 15-21 yaş gençlere ücretsiz olarak danışmanlık yapılan "Genç Ruh" projelerinde gönüllü psikolog olarak yer aldım. 17 yıllık meslek hayatım boyunca çeşitli okullarda sorumlu müdür ve okul psikoloğu olarak çalıştım ve seminerler verdim. Bunun yanı sıra çeşitli danışmanlık merkezleri ve hastanelerde uzman psikolog olarak çalıştım.

Danışmanlık/Terapi Süreci HakkındaTerapi seansı, bazen nereden başlayacağınızı bilemediğiniz bir yerdir. Bazı şeyler yolunda gitmediğinde artık bir şeylerin değişmesinin vakti gelmiştir. Bu süreçte kişinin zihni, bedeni yorgun ve sorunlarla meşgulken yapacağımız ilk görüşmeyle birlikte bu karışıklığı gidermek ve zihni berraklaştırmak adına ihtiyaçlar belirlenir.


   Neye ihtiyacınızın olduğunu birlikte sorgularken bu sırada farkındalığınızı artırarak, amaç belirlemeye bir adım daha yaklaşırsınız. Bazen de bu zaman alır. Ama adım adım herkesin kendi hızında ilerlemek esastır. O yüzden ilk görüşme ve sonraki görüşmeler detaylı olarak kişi hakkında bilgi sahibi olma ve kişiyi anlama girişimidir. Terapiden beklenenler netleştikten sonra danışana uygun olabilecek yaklaşım seçilerek ilerlenir.


Görüşmelerin sıklığı genellikle haftada 1 şeklindedir. Kişinin ihtiyacı ve içinde bulunduğu koşullara göre bu sıklık değişkenlik de gösterebilmektedir.
 • Yetişkin Terapisi
 • Ergen Terapisi
 • Ebeveyn Danışmanlığı
 • Evlilik Öncesi Danışmanlık
 • Kişilerarası İlişkilerde Problemler
 • Öfke Kontrol Sorunları ve Çatışma Çözümü
 • Özgüven ve Yetersizlik Sorunları
 • Fobiler/Korkular
 • Travmalar
 • Kaygı Bozuklukları
 • Kayıp / Yas / Ayrılık
 • Depresyon
 • Çocuklarda Davranış ve Uyum Sorunları
 • Oyun Terapisi
 • Çocuklarda Ayrılık Kaygısı
 • Boşanma Sonrası Süreç
 • Odaklanma Sorunu
 • Sınav Kaygısı


Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Yetişkin (18-65) Çocuk (6-12) Okul Öncesi Çocuk (0-6)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Sanat Terapisi EMDR Dışavurumcu Sanatlar ile Oyun Terapisi Deneyimsel Oyun Terapisi Oyun Terapisi Eklektik Terapi Danışan(Birey) Merkezli Terapi Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT)

Eğitimler

Haliç Üniversitesi - Yüksek Lisans - Uygulamalı Psikoloji Haliç Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Temel Emdr - Türk Psikoterapistler Akademisi - 1.11.2022 Terapötik Kartların Kullanımı - Kim Psikoloji- Nevin Dölek - 27.2.2020 Sanat Terapisi - Klinik Ve Adli Psikoloji Derneği - 13.11.2022 Dışavurumcu Sanat Terapisi Yaşantısal Atölye - Yöret Vakfı - 25.3.2019 Çocuk Çizimlerinin Projektif Değerlendirilmesi - Rorschach Ve Projektif Testler Derneği - 30.5.2016 Kısa Süreli Çözüm Odaklı Danışmanlık Yaklaşımı - Türk Psikolojik Danışma Ve Rehberlik Derneği-nevin Dölek - 14.9.2014 Theraplay Oyun Terapisi 2. Seviye - Nadis Danışmanlık Ve Eğitim Merkezi - 10.11.2013 Theraplay Oyun Terapisi Grup Terapisi - Nadis Danışmanlık Ve Eğitim Merkezi - 6.11.2013 Theraplay Oyun Terapisi 1. Seviye - Nadis Danışmanlık Ve Eğitim Merkezi - 11.11.2012 Deneyimsel Oyun Terapisi - Psikolojistanbul - 30.10.2022 Çocuklara Uygulanan Objektif Testler - Psikolojik Test Derneği - 1.1.2008 Çocuk Değerlendirme Kursu - Türk Psikologlar Derneği - 5.3.2007

Danışan Yorumları

İlk İki Ay Deneyimim

(*)(*)(*)(*)(*)
O... Ö... - 12 ay önce
Merve Hanımla yaklaşık iki aydır görüşüyoruz. Kendime ve çevreme olan farkındalığımı arttırma konusunda yardımları oldu. Kısa bir süredir onu tanıyor olmama rağmen, uzun yıllar paylaşımda bulunacağım biri olduğunu şimdiden net bir şekilde söyleyebilirim. Sorduğu sorularla beni kendimle yüzleştiren, çevreme daha olumlu bakmama ve yaşadığım problemleri zamanla aşmamı sağlayan, önceki terapi deneyimlerimden çok daha yakın hissettiğim bir uzman. Kendisine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum, bir sonraki seansımızı iple çekiyorum.
Toplam 1 yorum.