1. Uzman
  2. Merve Nur ÇETIN
Merve Nur ÇETIN

Merve Nur ÇETIN

Uzman Psikolog

Uzmanlıklar: Özgüven ve Yeterlilik Sorunları, Depresyon ve Mutsuzluk, Kendine Yabancılaşma ve Yalnızlık
Uzmanlıklar: Özgüven ve Yeterlilik Sorunları, Depresyon ve Mutsuzluk, Kendine Yabancılaşma ve Yalnızlık
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 850
Yüz Yüze Terapi
süre 50 dk
ücret 1200

Hakkında

Merhaba ben Uzman Psikolog Merve Nur Çetin, Psikoloji lisans eğitimimi yurtdışında tamamladım. Lisans eğitimim sonrasında ; Kabul ve Kararlılık(ACT), Bilişsel Davranışçı Aile Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT), Oyun Terapisi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) alanlarında uzmanlaşmak üzere eğitimler aldım. Yurtiçi ve yurtdışında çeşitli eğitim, seminer ve kongrelere katılarak kendimi farklı alanlarda da geliştirebilme imkanı buldum. Çalışmalarıma devam ederken Üsküdar Üniversitesi Nörobilim bölümü alanında uzmanlığımı tamamladım. İnstagram ***** psikologmervenurcetin

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Değerli Danışan Adayım, Terapi aldığınız süre boyunca belirli haklarınız ve sorumluluklarınız vardır. Aşağıda bu hak ve sorumluluklarınız ile ilgili sizi bilgilendirmek istiyorum.


Terapi Süreci :

Gerçekleştireceğiniz ilk seansta sizlere bir yaşam öyküsü ve danışmanlık onam formu yönlendirilir. Destek süreci, haftada bir kez 50 dakika olmak üzere planlanmıştır. Bu oturumlar boyunca ilk önce sorununuzu tanımlamaya çalışacağız, sorununuzun çözümüne yardımcı olabilecek unsurları keşfettikten sonra birlikte bir çözüm için ilerleyeceğiz.


Gizlilik ve Sınırları :

Sizinle ilgili tuttuğum kayıtlarla beraber, terapi süresince, söylediğiniz her şey tamamen gizli tutulacaktır. Oturumlarda söylediklerinizi 3. kişilerle kesinlikle paylaşılmayacaktır.

Bu destek süresince duyguları keşfetmek ve bir sorun üzerinde çalışmak zaman zaman sizi sıkıntı, acı veya üzüntü yaşamanıza neden olabilir. Bu olağan bir durumdur. Sürecin sonunda beklenen, sorununuzun çözümünde ve/veya yaşam kalitenizde bir iyileşme gerçekleşmesidir.


Danışan Olarak Hak ve Sorumluluklarınız:

Destek aldığınız sürece, size sunacağım yardımın yararlı olması için, oturumlara belirlenen gün ve saatte devam etme sorumluluğunuzu aşırı önemsemekteyim. Bu nedenle randevu gün ve saatini birlikte en uygun şekilde ayarlamamız önemlidir.

Terapi süresince, istediğiniz zaman yardım almaktan vazgeçme hakkınız vardır. Yardımı kendi isteğinizle sonlandırmak size hiçbir yükümlülük getirmemektedir.

Aldığınız bu yardım ile ilgili herhangi bir memnuniyetsizliğinizi istediğiniz zaman dile getirebilirsiniz. Size daha iyi yardımcı olmak ve kendimi yeniden değerlendirmek için sizi içtenlikle dinleyeceğim.


Çalışma Alanlarım : İlişki ve Evlilik Problemleri , Evlilik Öncesi Danışmanlık , Aile İçi Çatışmalar , Aldatma-Aldatılma , İlişki ve Duygusal Problemler, Boşanma Sonrası Süreç , Kişilerarası İlişkilerde Bağlılık ,Stres Yönetimi, Öfke Kontrolü , Çatışma Çözme Becerileri, Mükemmeliyetçilik , Özgüven Problemi, Yetersizlik ve Değersizlik Algısı , Varoluşsal Anlam Arayışı , Anne-Baba Tutumları , Ergenlik Dönemi ile İlgili Problemler , Negatif Tutumlar ve Düşünceler , Kaygı Bozuklukları

Panik Bozukluk , Obsesif Kompülsif Bozukluk (OKB) ,Fobiler , Yas Süreci , Hedef Belirleme ,Odaklanma Problemi , Depresyon ve Mutsuzluk ve Erteleme Davranışı üzerine çalışıyorum.

Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Yetişkin (18-65) Çift & Partner

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Kabul ve Kararlılık(ACT) Filial Oyun Terapisi (PCIT) Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Oyun Terapisi Bilişsel Davranışçı Aile Terapisi Duygu Odaklı Terapi Çözüm Odaklı Aile Terapisi Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi (MBCT) Yapısal Aile Terapisi Bütüncül Psikoterapi Danışan(Birey) Merkezli Terapi Sistemik Aile Terapisi Akılcı Duygusal Davranışçı Terapi (REBT) Yaşantısal Aile Terapisi Psikodinamik Aile Terapisi Psikobiyolojik Yaklaşım Çift Terapisi

Eğitimler

Uluslararası Balkan Üniversitesi - Lisans - Psikoloji Üsküdar Üniversitesi - Yüksek Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Oyun Terapisi Eğitimi - İstanbul Ticaret Üniversitesi - 21.12.2020 Moxo Dikkat Testi Uygulayıcı Sertifikası - Moxo Türkiye - 18.4.2021 Aile Danışmanlığı Ve Çift Terapi - İstanbul Üniversitesi - 1.6.2020 Bilişsel Davranışcı Terapi Eğitimi - Marmara Üniversitesi - 1.6.2020 Çocuk Değerlendirme Ve Dikkat Testleri - Türkiye Sağlık Vakfı - 11.8.2018 Çözüm Odaklı Terapi - Marmara Üniversitesi - 6.11.2018 Mindfulness Bilinçli Farkındalık Uygulamaları( Webinar) - Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği - 23.11.2021 Evlilik Ve Cinsel Terapi ( Webinar ) - Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği - 30.7.2020 Nörobilim Temelli Mindfulnes Ve Nörojenik Stres Yönetimi (webinar ) - Sinan Canan - 3.6.2018 Psikolojik İlk Yardım ( Webinar ) - Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği - 6.11.2021 Belirsizlik Ve Kaygı İle Başetme ( Webinar) - İzmir Ekonomi Üniversitesi - 16.9.2020 Birey Ve Grup Üzerinde Saldırganlık Ve Öfke Kontrolü (webinar ) - Doğu Akdeniz Üniversitesi - 2.7.2022 Duygu Odaklı Çift Terapisi - Psikoterapi Enstitüsü - 12.11.2022 Dinamik Terapi - Psikoterapi Enstitüsü - 18.6.2022 Duygu Odaklı Terapi Ve Tramva İle Çalışma - Psikoterapi Enstitüsü - 31.12.2020 Travmanın Nörofizyolojisi Ve Empatinin Nörofizyolojisi ( Webinar ) - Dr. Fatma Canan Güllü - 11.8.2021 Cinsel Terapi Bağımlılık Webinarı - Uzm. Psk. Kemal Özcan - 6.1.2021

Danışan Yorumları