1. Uzman
  2. Merve Nur ÇETIN
Merve Nur ÇETIN

Merve Nur ÇETIN

Uzman Psikolog

Uzmanlıklar: Özgüven ve Yeterlilik Sorunları, Ergenlik Dönemi Sorunları, Depresyon ve Mutsuzluk
Uzmanlıklar: Özgüven ve Yeterlilik Sorunları, Ergenlik Dönemi Sorunları, Depresyon ve Mutsuzluk
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 300
Yüz Yüze Terapi
süre 50 dk
ücret 450

Hakkında

Merhaba ben Uzman Psikolog Merve Nur Çetin, Psikoloji lisans eğitimimi yurtdışında tamamladım. Lisans eğitimim sonrasında ; Kabul ve Kararlılık(ACT), Bilişsel Davranışçı Aile Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT), Oyun Terapisi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) alanlarında uzmanlaşmak üzere eğitimler aldım. Yurtiçi ve yurtdışında çeşitli eğitim, seminer ve kongrelere katılarak kendimi farklı alanlarda da geliştirebilme imkanı buldum. Çalışmalarıma devam ederken Üsküdar Üniversitesi Nörobilim bölümü alanında uzmanlığımı tamamladım. Çalışma Alanlarım: İlişki ve Evlilik Problemleri, Aile İçi Çatışmalar, İlişki ve Duygusal Problemler, Boşanma Sonrası Süreç, Kişilerarası İlişkilerde Bağlılık, Stres Yönetimi, Öfke Kontrolü, Mükemmeliyetçilik, Özgüven Problemi, Yetersizlik ve Değersizlik Algısı, Ergenlik Dönemi, Anne-Baba Tutumları ve Negatif Tutumlar ve Düşünceler. Ayrıca daha fazla bilgi almak için bana ücretsiz soru sorabilirsiniz.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Değerli Danışan Adayım, Terapi aldığınız süre boyunca belirli haklarınız ve sorumluluklarınız vardır. Aşağıda bu hak ve sorumluluklarınız ile ilgili sizi bilgilendirmek istiyorum.


Terapi Süreci :

Gerçekleştireceğiniz ilk seansta sizlere bir yaşam öyküsü ve danışmanlık onam formu yönlendirilir. Destek süreci, haftada bir kez 50 dakika olmak üzere planlanmıştır. Bu oturumlar boyunca ilk önce sorununuzu tanımlamaya çalışacağız, sorununuzun çözümüne yardımcı olabilecek unsurları keşfettikten sonra birlikte bir çözüm için ilerleyeceğiz.


Gizlilik ve Sınırları :

Sizinle ilgili tuttuğum kayıtlarla beraber, terapi süresince, söylediğiniz her şey tamamen gizli tutulacaktır. Oturumlarda söylediklerinizi 3. kişilerle kesinlikle paylaşılmayacaktır.

Bu destek süresince duyguları keşfetmek ve bir sorun üzerinde çalışmak zaman zaman sizi sıkıntı, acı veya üzüntü yaşamanıza neden olabilir. Bu olağan bir durumdur. Sürecin sonunda beklenen, sorununuzun çözümünde ve/veya yaşam kalitenizde bir iyileşme gerçekleşmesidir.


Danışan Olarak Hak ve Sorumluluklarınız:

Destek aldığınız sürece, size sunacağım yardımın yararlı olması için, oturumlara belirlenen gün ve saatte devam etme sorumluluğunuzu aşırı önemsemekteyim. Bu nedenle randevu gün ve saatini birlikte en uygun şekilde ayarlamamız önemlidir.

Terapi süresince, istediğiniz zaman yardım almaktan vazgeçme hakkınız vardır. Yardımı kendi isteğinizle sonlandırmak size hiçbir yükümlülük getirmemektedir.

Aldığınız bu yardım ile ilgili herhangi bir memnuniyetsizliğinizi istediğiniz zaman dile getirebilirsiniz. Size daha iyi yardımcı olmak ve kendimi yeniden değerlendirmek için sizi içtenlikle dinleyeceğim.


Çalışma Alanlarım : İlişki ve Evlilik Problemleri, Aile İçi Çatışmalar, İlişki ve Duygusal Problemler, Boşanma Sonrası Süreç , Kişilerarası İlişkilerde Bağlılık ,Stres Yönetimi ,Öfke Kontrolü ,Mükemmeliyetçilik, Özgüven Problemi, Yetersizlik ve Değersizlik Algısı , Ergenlik Dönemi, Anne-Baba Tutumları ve Negatif Tutumlar ve Düşünceler.


Sevgilerimle ,

Çalışma Grupları

Aile ve Çift Ergen (12-18) Yetişkin (18-65)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Kabul ve Kararlılık(ACT) Filial Oyun Terapisi (PCIT) Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Oyun Terapisi Bilişsel Davranışçı Aile Terapisi Duygu Odaklı Terapi Çözüm Odaklı Aile Terapisi Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi (MBCT) Yapısal Aile Terapisi

Eğitimler

Uluslararası Balkan Üniversitesi - Lisans - Psikoloji Üsküdar Üniversitesi - Yüksek Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Çocuk Değerlendirme Ve Dikkat Testleri Eğitimi - İzmir Psikoloji Merkezi - 10.8.2018 Aile Danışmalığı Eğitimi - İstanbul Üniversitesi - 10.12.2020 Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi - Marmara Psikoloji - 16.10.2020 Oyun Terapisi Eğitimi - İstanbul Ticaret Üniversitesi - 21.12.2020 Moxo Dikkat Testi Uygulayıcı Sertifikası - Moxo Türkiye - 18.4.2021 Çözüm Odaklı Terapi - Ypa - 11.5.2018

Danışan Yorumları