1. Uzman
  2. Muhammed ALBAYRAK
Muhammed ALBAYRAK

Muhammed ALBAYRAK

Psikolog

Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk, Panik Atak
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk, Panik Atak
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 750
Yüz Yüze Terapi
süre 45 dk
ücret 1000

Hakkında

Merhabalar, ben Gümüşhane Üniversitesi Edebiyat Fakültesinden mezun olmuş bulunmaktayım. Masal Terapisi, Şema Terapi, Psikoterapide Kullanılan Teknikler, Sanat Terapisi, BDT 1. Modül, Temel spor psikolojisi ve Mindfulness Terapi gibi eğitimler almış bulunmaktayım. Bunların haricinde MMPI, WİSC-R, GESSEL, SCL-90, AGTE, BURDON, D2 Dikkat , Metropolitan Okul Olgunluğu, Durumluluk-Süreklilik ve Beck Depresyon gibi test envanterlerini ders kapsamında ve ders dışı eğitimler ile almış bulunuyorum. Bakırköy Mazhar Osman ruh ve sinir hastalıkları hastanesinde, Özel Rehber Klinikte stajımı gerçekleştirdim. Şuan hem güncel eğitimler ile kendimi geliştirmekte hem de aktif olarak online ve yüz yüze danışan görmekteyim.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Seanslarımız bilgilendirilmiş onam süreci ve anamnez alma ile başlar sonraki aşamada bilişsel davranışçı terapi ekolü eşliğinde mindfulness terapi egzersizleri ile ilerleyen süreçlerimizde irrasyonel düşüncelerin yerine rasyonel düşüncelerin yerleştirilmesi süreci ile devam eder. Ev ödevleri ve egzersizler ile seansların kişinin ileriki yaşamında karşılaşma ihtimali olan sorunların çözülmesinde kullanılması sağlanır. Seanslarımız kişinin kendini gerçekleştirme potansiyeline ulaşması ve var olan potansiyellerinin farkına varması ile sonlandırma sürecine geçilir.

Çalışma Grupları

Yetişkin (18-65) Ergen (12-18) Çift & Partner Yetişkin (65+) Çocuk (6-12)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Oyun Terapisi Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi (MBCT)

Eğitimler

Gümüşhane Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Masal Terapisi - Gümüşhane Üniversitesi - 30.12.2022 Kısa Süreli Sanat Terapisi - Süleyman Demirel Üniversitesi - 26.5.2023 Psikoterapide Kullanilan Teknikler - Süleyman Demirel Üniversitesi - 26.5.2023 Kısa Süreli Şema Terapi - Süleyman Demirel Üniversitesi - 27.5.2023 On Görüşme Teknikleri - Elpida Akademi - 10.6.2023 Bdt 1. Modül - Rehber Klinik - 3.7.2023 Temel Spor Psikolojisi - Rehber Klinik - 3.7.2023 Mindfulness Terapi - Rehber Klinik - 3.7.2023 Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi - Bilişsel Davranışçı Terapiler Derneği - Hakan Türkçapar - 26.10.2023 Bilişsel Davranışçı Terapi Değerlendirme Ve Yapılandırılmış Görüşme Teknikleri - Bilişsel Davranışçı Terapiler Derneği - Hakan Türkçapar - 27.10.2023

Danışan Yorumları