1. Uzman
  2. Nihan UYAR
Nihan UYAR

Nihan UYAR

Psikolojik Danışman

Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, Özgüven ve Yeterlilik Sorunları, Varoluşsal Anlam Arayışı / Değersizlik Sorunları
Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, Özgüven ve Yeterlilik Sorunları, Varoluşsal Anlam Arayışı / Değersizlik Sorunları
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 200
Yüz Yüze Terapi
süre 50 dk
ücret 250

Hakkında

Merhaba, ben psikolojik danışman Nihan Uyar. Lisans eğitimimi TED Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde tamamladım. Eğitim hayatım boyunca çeşitli okullarda staj yapma ve süpervizyon eşliğinde danışan görme fırsatım oldu. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra kapsamlı bir staj ve eğitim programına katıldım. Şuanda Milli Savunma Üniversitesi'nde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanında yüksek lisans eğitimime devam etmekteyim. Aynı zamanda danışan görmeye devam ediyorum. Oturumlarda danışanın problem ve ihtiyacına yönelik bir yol izlemekle birlikte, ağırlıklı olarak Bilişsel Davranışçı ekolü kullanıyorum.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Psikolojik danışma süreci danışan ve danışmanın birbirini tanıması, danışma sürecinin gerekliliklerinin açıklanması, bilgilendirme ve danışanın yaşam öyküsünün alınmasıyla başlar. Bu süreçte danışan ve danışman bu süreci yürütmek yönünde anlaşma sağlarlarsa danışanın üzerine çalışmak istediği bir özellik ya da problem özelinde bir amaç belirlenir. Bu aşamada danışanın beklentileri ve bu sürecin sonunda nasıl ayrılmak istediği çok önemlidir. Psikolojik danışman oturumlar boyunca kesinlikle tavsiye vermez, danışanın hayatına ve onun kendi kararlarını alabilme becerisine saygı duyar, hiçbir konuda yargılama yapmaz. Aynı zamanda gizlilik ve güven süreçte kilit rol oynamaktadır.

Ben de bu ilkeler ışığında danışanı dinleyerek onun kendini tanıması ve amacı doğrultusunda harekete geçmesine yardımcı olmaya çalışıyorum.

Çalışma Grupları

Yetişkin (18-65)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Eklektik Terapi Danışan(Birey) Merkezli Terapi

Eğitimler

Ted Üniversitesi - Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Sertifikalar

Yetişkinlerde Klinik Görüşme Teknikleri - Paradoks Psikolojik Danışmanlık Ve Eğitim Merkezi - 8.10.2021 Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi - Paradoks Psikolojik Danışmanlık Ve Eğitim Merkezi - 7.10.2021 D2 Dikkat Testi Uygulayıcı Eğitimi - Paradoks Psikolojik Danışmanlık Ve Eğitim Merkezi - 7.10.2021 Burdon Dikkat Testi Uygulayıcı Eğitimi - Paradoks Psikolojik Danışmanlık Ve Eğitim Merkezi - 7.10.2021 Frankfurter Dikkat Testi Uygulayıcı Eğitimi - Paradoks Psikolojik Danışmanlık Ve Eğitim Merkezi - 7.10.2021 I. Ulusal Kariyer Psikolojik Danışmanlığı Sempozyumu - Türk Pdr Derneği & Ted Üniversitesi - 27.2.2021

Danışan Yorumları