1. Uzman
  2. Nilgün BÖLÜKBAŞI
Nilgün BÖLÜKBAŞI

Nilgün BÖLÜKBAŞI

Uzman Psikolog

(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları
Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 700
Yüz Yüze Terapi
süre 45 dk
ücret 700

Hakkında

Merhaba ben Psikolog Nilgün Bölükbaşı. Lisans eğitimimi Ufuk Üniversitesi psikoloji bölümünde tamamladım. Şu an da Ufuk Üniversitesinde sosyal ve gelişim alanında yüksek lisans yapmaktayım. TC gençlik ve spor bakanlığının yürüttüğü KYK yurtlarında öğrencilere “akran rehber eğiticisi” olarak görev yaptım. Ankara'da Hobi Life Psikoloji Merkezinde aktif olarak yüz yüze danışan görmekteyim. Eğitimlerime devam ederken Nefes Psikolojide düzenli olarak Süpervizyon eğitimlerimi almaktayım. Lisans eğitimim sırasında TEGV de ve Psikoloji Meclisi topluluğunda gönüllü olarak yer aldım. Mezun olduğum okulda psikoloji topluluğunda aktif görev aldım. Lisans yaparken çocuk resimlerinin psiko-pedagojik analizi ve çocuk testleri eğitimimi tamamladım. Ayrıca oyun ve masal terapi eğitimlerimi de bu süreçte aldım. Lisans sürecimde MMPI eğitimi aldım. Bilişsel davranışçı terapi ve çözüm odaklı terapi, stres yönetimi eğitimlerimi tamamladım.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Ücretsiz 15 dakika görüşme yaparak başlamaktayım. İlk görüşmemizde detaylı anamnez alınmaktadır. Danışanın terapiye başlama nedeni, terapi sürecinden beklentileri ve terapi sonucundan beklentileri hakkında bilgiler alıınır. İlk görüşmede terapinin nasıl devam edeceği hakkında bilgi verilir.( bilgilendirilmiş onam ) Danışan ve danışman sınırlılıkları hakkında bilgilendirilme yapıldıktan sonra etik kurallar çerçevesinde danışanla terapi süreci danışanın isteğine ve ihtiyacına bağlı olarak yönlenir.

Çalışma Grupları

Yetişkin (18-65) Ergen (12-18) Çocuk (6-12) Yetişkin (65+) Okul Öncesi Çocuk (0-6)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Oyun Terapisi

Eğitimler

Ufuk Üniversitesi - Lisans - Psikoloji Ufuk Üniversitesi - Yüksek Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Bilişsel Davranışçı Terapi - Bilgelik Enstitüsü - 12.10.2021 Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi - Bilgelik Enstitüsü - 3.10.2021 Oyun Terapisi - Bilginet Akademi - 10.1.2020 Masal Terapisi - Bilginet Akademi - 8.1.2020 Çocuk Resimlerinin Psiko-pedagojik Analizi Ve Çocuk Testleri - Psikoterap-ist - 29.8.2019

Danışan Yorumları

Okul kaygısı

(*)(*)(*)(*)(*)
D... ... - 10 ay önce
Merhabalar. Kızımın okula adapte olma sorunu çok yorucu olmuştu. Nilgün Hanım anlayışlı , sevecen ve yol gösterici tavrı sayesinde bunun üstesinden geldik. Bundan sonraki tüm dönemlerde de yollarımız bir olacaktır. Kendisine teşekkürü bir borç bilirim.

Sınav kaygısı

(*)(*)(*)(*)(*)
Yaso - 10 ay önce
Nilgün hocama kızımı sınav sürecinde götürdüm. Sınav kaygısından dolayı terapi hizmeti aldık. Hem bize hemde kızıma çok iyi geldi. Bu süreçte kesinlikle ailecek destek alınması gerekir. Ve biz bunu Nilgün hocam ile çok güzel atlattık. Emeğinize çok teşekkür ederiz..

Çocuk psikolojisi

(*)(*)(*)(*)(*)
Bero - 10 ay önce
Nilgün hanım’a çocuğumu getiriyorum. Birlikte 5. Seansımız ve inanılmaz faydasını gördüm. Kızımda uygun olmayan kelimeler kullanımı ve yalan söyleme davranışları vardı. Kızımla ilişkisi çok güzeldi ve bizlere ödevler vererek bu problemin üstesinden gelmemizi sağladı. Kesinlikle alanında çok başarılı, güler yüzlü ve güvenilir biri..
Toplam 8 yorum. Tümünü Gör