1. Uzman
  2. Nisa GÖREN
Nisa GÖREN

Nisa GÖREN

Psikolog

Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Cinsel İşlev Bozuklukları, Özgüven ve Yeterlilik Sorunları
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Cinsel İşlev Bozuklukları, Özgüven ve Yeterlilik Sorunları
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 200
Yüz Yüze Terapi
süre 50 dk
ücret 300

Hakkında

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldum. Aynı okulumda klinik psikoloji yüksek lisans eğitimine devam etmekteyim. Ergen ve yetişkinlerde Bilişsel Davranışçı Terapi ve Cinsel Terapi alanında çalışmaktayım.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında


Günlük yaşamımızda bazı sorunların üstesinden tek başımıza gelebileceğimiz gibi bazen de yardım almamız gerekebilir. Terapi süresi ortalama 45-50 dakikadır. Bu süreç, danışan ile danışmanın beraber yol alma, danışanın değişim ve gelişim sürecini kapsamaktadır. Sağlık tek başına fiziksel iyi olma hali değil ruhsal iyi olma halidir de ve bütün olarak ele alınmalıdır. İlk seans terapi gündeminin belirlenmesi, danışanın detaylı öyküsünün alınması ile gerçekleşir. Daha sonraki seansların ilerleyişi gereklilik durumuna göre uygulanacak olan ekolün anlatımı ve çeşitli tekniklerin kullanımı doğrultusunda ilerlemektedir. Her birey biricik olduğu için uygulanacak seans yapısı ve süresi de danışana göre değişmektedir. Görüşmeler sesli/görüntülü/mesaj olarak sizin tercihinize göre değişmektedir.


Çalıştığım alanlar; İlişki Problemleri, Cinsel İşlev Bozuklukları, Cinsel Danışmanlık, Depresyon, Anksiyete Bozukluklukları, Fobiler, Özgüven ve Yeterlilik Sorunları, Akut Stres Bozukluğu, Travma, MMPI Kişilik Testi, Çocuk Zeka Testleri, Klinik Testler.

Çalışma Grupları

Yetişkin (18-65) LGBT+ Ergen (12-18)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Bilişsel Terapi (CPT) Davranışçı Terapi Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi (MBCT) Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT)

Eğitimler

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Cinsel Terapi Uygulayıcı Eğitimi - İstanbul Gedik Üniversitesi - 30.6.2021 Oyun Terapisi Eğitmen Eğitimi - İstanbul Üniversitesi - 1.2.2021 Mmpı Uygulayıcı Eğitimi - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi - 22.10.2021 Klinik Batarya Uygulayıcı Eğitimi - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi - 22.10.2021 Çocuk Zeka Testleri Uygulayıcı Eğitimi - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi - 22.10.2021

Danışan Yorumları