1. Uzman
  2. Nisa GÖREN
Nisa GÖREN

Nisa GÖREN

Psikolog

Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Cinsel İşlev Bozuklukları, Özgüven ve Yeterlilik Sorunları
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Cinsel İşlev Bozuklukları, Özgüven ve Yeterlilik Sorunları
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 150
Yüz Yüze Terapi
süre 50 dk
ücret 200

Hakkında

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi'nden yüksek onur derecesi ve 3.64 AGNO ile mezun oldum. Cinsel Terapi Uygulayıcısı ve Oyun Terapisi Eğitimi aldım. TEGV, KAÇUV, Mor Çatı, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ve UCİM gibi kuruluşlarda gönüllü olarak çalışmalara katılıyorum. Bakırköy Adliyesi Aile Mahkemesinde ve İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Nöropsikoloji Laboratuvarında stajyer psikolog olarak çalıştım. 16. Adli Bilimler Kongresinde "Namus Cinayeti İşleyen Suçluların Psikopatolojik Açıdan Değerlendirilmesi" isimli poster sunumunun hazırlanmasında; Genç Psikologlar Meclisi ARGE Birimi üyesi olarak "Kadının Yarını: Tek Ebeveynli Anneler İçin Psikososyal Eğitim ve Destek Programı" projesinin yazımında ve bitirme projesi kapsamında "Mentalizasyon ve Duygu Düzenleme Yeterliliği Açısından Kişilik Bozukluklarının İncelenmesi" araştırmasında aktif rol aldım.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında


Günlük yaşamımızda bazı sorunların üstesinden tek başımıza gelebileceğimiz gibi bazen de yardım almamız gerekebilir. Terapi süresi ortalama 45-50 dakikadır. Bu süreç, danışan ile danışmanın beraber yol alma, danışanın değişim ve gelişim sürecini kapsamaktadır. Sağlık tek başına fiziksel iyi olma hali değil ruhsal iyi olma halidir de ve bütün olarak ele alınmalıdır. İlk seans terapi gündeminin belirlenmesi, danışanın detaylı öyküsünün alınması ile gerçekleşir. Daha sonraki seansların ilerleyişi gereklilik durumuna göre uygulanacak olan ekolün anlatımı ve çeşitli tekniklerin kullanımı doğrultusunda ilerlemektedir. Her birey biricik olduğu için uygulanacak seans yapısı ve süresi de danışana göre değişmektedir. Görüşmeler sesli/görüntülü/mesaj olarak sizin tercihinize göre değişmektedir.


Çalıştığım alanlar; İlişki Problemleri, Cinsel İşlev Bozuklukları, Cinsel Danışmanlık, Depresyon, Anksiyete Bozukluklukları, Fobiler, Özgüven ve Yeterlilik Sorunları, Akut Stres Bozukluğu, Travma, MMPI Kişilik Testi, Çocuk Zeka Testleri, Klinik Testler.

Çalışma Grupları

Yetişkin (18-65) LGBT+ Çift & Partner Ergen (12-18)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Bilişsel Terapi (CPT) Davranışçı Terapi Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi (MBCT) Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT)

Eğitimler

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Cinsel Terapi Uygulayıcı Eğitimi - İstanbul Gedik Üniversitesi - 30.6.2021 Oyun Terapisi Eğitmen Eğitimi - İstanbul Üniversitesi - 1.2.2021 Mmpı Uygulayıcı Eğitimi - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi - 22.10.2021 Klinik Batarya Uygulayıcı Eğitimi - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi - 22.10.2021 Çocuk Zeka Testleri Uygulayıcı Eğitimi - İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi - 22.10.2021

Danışan Yorumları