1. Uzman
  2. Nur DURMUŞ
Nur DURMUŞ

Nur DURMUŞ

Psikolog

Uzmanlıklar: Kişilerarası İletişim Problemleri, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk
Uzmanlıklar: Kişilerarası İletişim Problemleri, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 300
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

İstanbul Gedik Üniversitesi Psikoloji bölümünde burslu bir şekilde eğitimimi tamamladım.3 farklı uzman psikoloğun yanında stajımı yaptım. Eğitim hayatım boyunca çeşitli etkinliklere ve seminerlere katıldım. Üniversitemin oluşturduğu yurtdışında yapılacak olan bir araştırma için psikoloji laboratuvarına seçildim. Davranışçı psikoloji ilgi alanıma girmekte ve iyi bir davranışçı psikolog olmayı kendime misyon edindim. Mezun olduktan hemen sonra Psikiyatri profesörü Dr. Hakan Türkçapar'ın Bilişsel Terapi de Yapılandırılmış Görüşme eğitimi ve Bilişsel Davranışçı Terapi ( BDT ) eğitimini tamamladıktan Hemen sonra Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi eğitimimi de tamamladım.Süpervizyon almaya da devam etmekteyim.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Merhaba, ben Bilişsel davranışçı psikolog Nur Durmuş.

Terapi

Terapi yolculuğunuzda size eşlik edecek, hedeflediğiniz noktaya varmanıza sağlayacak ve bu yolcukta yardıma ihtiyaç duyduğunuzda size destek olması için bir uzmana ihtiyaç duyabilirsiniz. Her insanın hayatında baş etmekte zorlandığı zamanları vardır ve bu zamanları bir profesyonelle geçirmek hem sizin ruh sağlığınız hem de çevreniz için önemlidir.


Seanslarımız 50 dk. sürmektedir. Önerilen görüşme sıklığı haftada1 fakat ekonomik durum ve yaşadığınız probleme göre de değişmektedir.


Obsesif kompülsif Bozukluk, Depresyon, Anksiyete, panik atak, Sosyal Fobi, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Panik Bozukluğu, Bipolar Bozukluk, Erişkin Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, Yaygın Anksiyete Bozukluğu ve Sosyal Anksiyete alanlarında çalışmaktayım.

Etik ilkelere uygun danışanın yararını gözeterek, Bilişsel Davranışçı Terapi ve Şema Terapi ekollerini kullanarak seanslarımı gerçekleştirmekteyim.

Çalışma Grupları

Yetişkin (65+) Ergen (12-18) Yetişkin (18-65) LGBT+

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Şema Terapi Bilişsel Terapi (CPT) Davranışçı Terapi

Eğitimler

İstanbul Gedik Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Prof. Dr. M. Hakan Türkçapar Bilişsel Davranışçı Terapi - Janus Psikoloji - 1.8.2022 Prof. Dr. M. Hakan Türkçapar Bilişsel Davranışçı Terapi De Yapılandırılmış Götüşme Eğitimi - Janus Psikoloji - 15.8.2022 1-) Zehirli İlişkiler : Duygusal Manipülasyonları Tanımak Ve Korumak Uzm. Psk. Beyhan Budak 2-) İnsan Beyni Aldanır Mı ? Uzm. Psk. Dilay Süloğlu 3-) Neden Birbirimizden Farklı Düşünüyoruz Uzm. Psk. Elif Nuhoğlu 4-) Mitlerin Neden Olduğu Cinsel İşlev Bozuklukları Uzm. Psk. Esra Saraç 5-) Hayatıma Yön Veren Çocuk : Ben Uzm. Psk. Gökhan Çınar 6-) Bireysel Ve Toplumsal Travma Prof. Dr. Kemal Sayar 7-) İş Hayatında Ve Mesleki İletişimde 3 Sihirli Sözcük Dr. Mehmet Şakiroğlu 8-) Algılarımız Beynimizde Nasıl Oluşur ? Prof. Dr. Öğrt. Öktem Tanör 9-) Aile İçi İlişiklerin Sırrı Dr. Rukiye Karaköse - Alfa Organizasyon Psikoloji Zirevesi - 1.10.2020 Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi - Doç. Dr. Durmuş Ümmet - 3.11.2022

Danışan Yorumları