1. Uzman
  2. Senem DEMİR
Senem DEMİR

Senem DEMİR

Psikolog

Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk, Travma ve İlişkili Bozukluklar
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk, Travma ve İlişkili Bozukluklar
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 150
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Ben psikolog Senem Demir. 2019 yılında İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi psikoloji bölümünden onur derecesi ile mezun oldum.2 yıl boyunca Özel Eğitim ve Reh. Merkezinde aile ve çocuk görüşmeleri ve seansları yürüttüm. Lisans eğitimim boyunca birçok yerde staj yapma fırsatı yakaladım.Kullandığım ekoller, BDT(Bilişsel Davranışcı Terapi) ve çözüm odaklı terapidir.Eğitimlerim doğrultusunda ergen ve yetiskin bireyler ile bilişsel davranışçı terapi uygulamalari yürütmekteyim.Terapi sadece iyi hissetmeyi ve olumlu düşünmeyi hedef alınan bir süreç olmaktan öte gerçeklikle ilişkimizi onardığımız bir sürece daha çok hizmet eder.Bu farkındalığı yakalamak, kendimizi tanımak ve iç dünyamızda neler olup bittiğini öğrenmek yaşamın işlevsel bir sırrıdır.Sizde bu farkındalığı kazanmak, hayatınızda yoluna gitmeyen şeyleri düzene sokmak istiyorsanız, desteğe ihtiyaç duyuyorsanız; anksiyete, travma, mutsuzluk gibi yaşamınızı olumsuz etkileyen durumlarla ilgili destek için bana ulaşabilirsiniz.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Görüşmeler Bilişsel Davranışçı Terapi kuramı çerçevesinde gerçekleştirilecektir.Online görüşmeler 50 dk süreyle devam edilecek olup, her hafta bir veya iki gün olacak şekilde planlanacaktır. Danışanı merkez alan bir yöntemle seanslarımız sürecektir.

İlk seans değerlendirme seansı niteliğinde olacak olup, danışanların getirdiği problemin işlevsel analizini yaptığımız ve kişiye özel tedavi yöntemini belirleyip tedavi planı oluşturduğumuz süreçtir. Her bireyin süreci farklıdır, biriciktir. Dolayısıyla terapi sürecinin kaç seans süreceği kişiden kişiye değişmektedir.


İlgi Alanlarım:

Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları,

Panik Atak, Agorafobi

Sosyal Kaygı,

TSSB(Travma Sonrası Stres Bozukluğu),

OKB(Obsesif Kompulsif Bozukluk),

Depresyon,

Özgüven Problemleri,

Özgül Fobiler,

Stres.

Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Yetişkin (18-65)

Terapi Yaklaşımları

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi (SFBT) Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT)

Eğitimler

İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Uygulayıcı Mmpı Test Eğitimi - Bilgelik Enstitüsü - 15.7.2021 Uygulayıcı Yetişkin Zeka Testleri Eğitimi - Bilgelik Enstitüsü - 15.7.2021 Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi - Bilgelik Enstitüsü - 24.7.2021 Uygulayıcı Çocuk Testleri Eğitimi - Psikoeğitim - 20.9.2019 Bilişsel Davranışçı Terapi - Datem - 20.3.2022

Danışan Yorumları