1. Uzman
  2. Serap GÜNEŞ
Serap GÜNEŞ

Serap GÜNEŞ

Uzman Psikolog

Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, Kişilerarası İletişim Problemleri, Cinsel Kimlik ve Yönelim
Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, Kişilerarası İletişim Problemleri, Cinsel Kimlik ve Yönelim
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 200
Yüz Yüze Terapi
süre 45 dk
ücret 200

Hakkında

Merhabalar, ben Uzman Psikolog Serap Güneş. Lisans eğitimimi Nişantaşı Üni. Psikoloji bölümünde tamamladım. Bu süre zarfı boyunca Adana Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde ve Batman Bölge Hastanesinde zorunlu ve gönüllü stajlarımı tamamladım. Çalışma hayatıma bir engelli bakım merkezinde başladıktan sonra yüksek lisans sürecine girdim ve aynı zamanda bir psikoterapi kliniğinde asistan psikolog olarak çalıştım. Bu süreçte alana dair 50'den fazla blog yazısı yazdım ve onlarca vaka inceleme fırsatım oldu. Ayrıca Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur'dan Depresyon ve Ank. Boz. Anlaşılması ve Tedavisinde Kognitif ve Davranışçı Terapi Eğitimi'nin birinci modülünü aldım. Daha sonra ise Etiler'de bulunan bir klinikte danışan kabul ettim. Yüksek lisans tezimi ise, kadın cinselliği üzerine bir araştırma yaparak başarılı şekilde tamamladım. Şu anda CETAD bünyesinde cinsellik üzerine eğitimime devam etmekte ve Kuşadası'nda bulunan bir psikiyatri kliniğinde danışan kabulümü sürdürmekteyim.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Terapi süreci her danışanda benzer şekilde ilerlemez. Bu tamamen biriciktir, kişinin problemlerine ve psikoterapiye nasıl geri dönüşler verdiği ile ilgilidir. Dolayısıyla buna danışanla birlikte, sürece bağlı olarak karar veririz.

Yaşamda karşınıza çıkan ve baş etmekte zorlandığınız tüm olumsuz düşünce ve deneyimleriniz için psikoterapi almanız mümkündür. Terapistin görevi ise bu yolculukta sizi yargılamadan, etiketlemeden, eleştirmeden kabul etmek ve profesyonel bir destek sağlayarak sorunlarınıza kişiye özel çözümler üretmenize yardımcı olmaktır.

Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Yetişkin (18-65) LGBT+

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT)

Eğitimler

Nişantaşı Üniversitesi - Yüksek Lisans - Psikoloji Nişantaşı Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Tpd İntihar Önleme Eğitim Katılım - Türk Psikologlar Derneği - 2.2.2018 Psikolojik İlk Yardım, Teknoloji Çağında Toplumsal Travma Ve Yas Eğitimi - Türk Psikologlar Derneği - 19.9.2019 Mediterranean Summit 5th İnternational Social Sciences Congress August - Akdeniz Üniversitesi - 7.8.2021

Danışan Yorumları