1. Uzman
  2. Serkan ÇINEMRE
Serkan ÇINEMRE

Serkan ÇINEMRE

Psikolog

Uzmanlıklar: Cinsel Gelişim ve Cinsellikle İlgili Sorunlar, Depresif Bozukluklar, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları
Uzmanlıklar: Cinsel Gelişim ve Cinsellikle İlgili Sorunlar, Depresif Bozukluklar, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 400
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Doğu Akdeniz Üniversitesi Psikoloji bölümünden şeref statüsünde diplomayla mezun oldum, daha sonrasında rehabilitasyonda yer almakla birlikte online terapiler yürütmeye başladım. Birçok farklı terapi yöntemlerinde kendimi geliştirmek için çeşitli eğitimlere dahil oldum ve üniversite hayatımda hocalarımla bilişsel ve sosyal psikoloji alanlarında çalışmalarda yer aldım. Aldığım eğitimlerden bazıları Bilişsel Davranışçı Terapi, Cinsel Terapi ve Oyun Terapisi'dir. Çocuk, ergen ve yetişkinlere yönelik olarak cinsel sorunlar ve bozukluklar, stres, depresyon, kaygı bozukluğu, bipolar bozukluklar, kişilik bozuklukları gibi konularda hizmet vermekteyim.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Öncelikli amacım danışanlara, rahatsızlıkların üstesinden gelebileceklerini göstermeye çalışmak, kendi gelişimlerini kendilerinin izleyebilmesini ve bu sayede önlerindeki süreçte kendilerine ve başkalarına olan inançlarını sürdürebilmelerini sağlayabilmektir. Terapi danışanın kendi rızasıyla başvurması gereken bir yoldur. Burada önemli olan nokta danışanın kendi sorunlarının üstesinden gelmeye açık olmasıdır. Unutmayın, kendi bilişsel ve ruhsal durumunuz, sorunun kaynağını, kendisini ve gelecekte yaratabileceği rahatsızlık veren durumları çözmek için çaba göstermedikçe ne yazık ki bir başkası sizlere yardımcı olamaz. Bununla beraber ilk seans her zaman tanışmak, problemi öğrenmek, danışanın kendini tanıtmasıyla geçer ve daha sonra vaka formulasyonu danışanla birlikte hazırlanır. Sonraki seanslarda yapılacabilecek, izlenebilecek yollar ve yöntemler birlikte belirlenir ve bu süre zarfında seanslar danışanın kendi rızası boyunca, rahatsızlık veren durum giderilene kadar devam eder.

Çalışma Grupları

Yetişkin (65+) Çocuk (6-12) Yetişkin (18-65) Ergen (12-18) Çift & Partner

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) EMDR Oyun Terapisi

Eğitimler

Doğu Akdeniz Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Bilişsel Davranışçı Terapi - Aktif Psikoloji Akademisi - 18.7.2021 Oyun Terapisi - İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama Ve Araştırma Merkezi - 14.10.2021 Cinsel Terapi - Aktif Psikoloji Akademisi - 1.2.2022 Mmpı Ve Yetişkin Testleri - Aktif Psikoloji Akademisi - 10.8.2022

Danışan Yorumları