1. Uzman
  2. Serra DILBAZ
Serra DILBAZ

Serra DILBAZ

Psikolog

Uzmanlıklar: Kişilik Bozuklukları, Sosyal Fobi , Depresif Bozukluklar
Uzmanlıklar: Kişilik Bozuklukları, Sosyal Fobi , Depresif Bozukluklar
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 180
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Merhaba ben Psikolog& Aile Danışmanı Serra Dilbaz. İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Psikoloji bölümünden iyi bir derece ile mezun oldum. Lisans eğitimim boyunca ruh sağlığı alanında çeşitli kurumlarda gönüllü olarak çalıştım. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nda tamamladığım stajımın ardından özel bir psikiyatri kliniğinde kişilik bozuklukları üzerine altı aylık staj eğitimimi tamamladım. Aile Danışmanlığı eğitimimi 2021 senesinde Biruni Üniversitesi bünyesinde tamamladım. Şuanda online olarak danışan görüyorum.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Terapi süreci kişi için zorlayıcı olabilir. Her hafta rahatsız edici duygulardan bahsetmek, yaraları deşmek kişiye kendini kötü hissettirebilir. Fakat unutmamalıyız ki canımız yandıkça bir şeyler düzelmeye başlayacak. Tıpkı bir yara bandı gibi: yara bandını çıkarırken canımızın yandığını hissederiz fakat yaramız kabuk bağladığında iyileşme sürecimiz başlamış demektir. O yara bandını açmadığımız sürece içerideki yara tazeliğini korur ve iyileşme gerçekleşmez. Bu nedenle terapiyi yara bandının açıldığı yer olarak düşünmeliyiz.


  • İlk seans benim için bir tanışma seansıdır. İlk seans sürecinde danışanımın kim olduğunu ve onu buraya getiren sebepleri anlamaya çalışırım. Bunun için birtakım sorular sorarak danışanımı tanıdıktan sonra bu sürece birlikte devam edip etmeyeceğimize karar verdiğimiz seans ilk seans olacaktır. Bunun dışında ilk seansta danışanımı süreç hakkında bilgilendirmeyi amaçlıyorum.
  • Seanslar genel olarak 45-50 dk. arasında sürecektir.
  • Danışanın durumuna göre haftada bir veya ayda iki kez seans yapılacaktır.

Çalışma Grupları

Yetişkin (18-65) Çocuk (6-12) Ergen (12-18) Çocuk (6-12) Ergen (12-18)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Çözüm Odaklı Aile Terapisi Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Çözüm Odaklı Aile Terapisi Bilişsel Davranışçı Aile Terapisi Gottman Çift Terapisi

Eğitimler

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Aile Danışmanlığı - Biruni Üniversitesi - 13.6.2021 Çocukların Değerlendirilmesinde Projektif Testler - Ev Okulu Derneği - 13.6.2020

Danışan Yorumları