1. Uzman
  2. Şeyda YILMAZ
Şeyda YILMAZ

Şeyda YILMAZ

Psikolojik Danışman

Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları, Sınav Kaygısı ile İlgili Sorunlar
Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları, Sınav Kaygısı ile İlgili Sorunlar
Online Terapi
süre 60 dk
ücret 350
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Merhabalar ben Şeyda Yılmaz . Psikolojik danışmanlık ve rehberlik mezunuyum . Şu anda Osmaniyede yüz yüze seanslarıma Katarsist Terapi merkezinde devam etmekteyim . Aynı zamanda online seanslarda yürütmekteyim.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında


Ben Şeyda Yılmaz Psikolojik Danışman olarak görev yapmaktayım. Uygulamaya başlamak üzere olduğumuz psikolojik danışma sürecini birlikte yürüteceğiz. Psikolojik danışma danışan ve danışman arasındaki profesyonel yardım ilişkisidir. Danışanın süreçte en etkili sonucu elde etmesi için sürece aktif katılımı ve çabası gerekmektedir. Sürecin sağlıklı ilerleyebilmesi için psikolojik danışman ile danışanın bir takım sorumlulukları vardır .

Çevrimiçi (online) psikolojik danışma; yüz yüze görüşme imkanı bulamayan danışanların, belirli programlar kullanarak internet üzerinden çevrimiçi yolla, canlı olarak video konferans yoluyla iletişime geçmesiyle gerçekleştirilen psikolojik görüşme ve danışma hizmetidir. Yüz yüze görüşmelerde olduğu gibi çevrimiçi kameralı görüşmelerde de temel danışma ilkelerine uygun hareket edilir.


  • Görüşmeler, ZOOM uygulaması üzerinden gerçekleştirilecektir.


  • Oturumlar haftada bir gün yapılır. İhtiyaca göre bu süreç değişebilir


  • Seanslar 45 / 50 dakika sürmektedir. Gerekli görüldüğü takdirde, görüşme süresi 50 dakikayı aşabilir ya da daha kısa sürebilir.


  • Görüşmelerin zamanına, sıklığına ve kaç hafta süreceğine danışanın ihtiyaçları doğrultusunda karar verilir.


  • Görüntülü görüşmeler, tarafımızca gizlilik ilkesine uygun ortamda yapılmaktadır. Sizin görüşme yapacağınız ortamın da gizlilik ilkesine uygun olması gerekmektedir.


  • Görüşme sırasında her iki görüşme ortamında da üçüncü şahısların bulunmamasına dikkat edilmeli, sessizliğin sağlanması ve korunması önemlidir.


  • Görüşmelerde, onay alınmaksızın herhangi bir görüntü/ses kaydı yapılamaz.


  • Görüşme sürecinde onay alınarak tutulan tüm kayıtlar gizli tutulacaktır.
Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Okul Öncesi Çocuk (0-6) Çocuk (6-12) Yetişkin (18-65)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Oyun Terapisi Filial Oyun Terapisi (PCIT)

Eğitimler

Gaziantep Üniversitesi - Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Sertifikalar

Staj Dönemi Sürecinde Aldığım Eğitimler: Klinik İlk Görüşme Teknikleri (psikolog İlayda Taşatan ) Objektif Testler Uygulayıcı Eğitimi (psikolog İlayda Taşatan) Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi ( Psikolog Fırat Aşkın ) Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi ( Psikolog İlayda Taşatan) Cinsel Terapi Eğitimi (psikolog Fırat Aşkın) Temel Hipnoterapi Eğitimi (psikolog Fırat Aşkın) - Focus Psikoloji - 15.8.2020 Oyun Terapisi Uygulayıcı Eğitimi (uzman Klinik Psikolog Fundem Ece Kaykaç) - Bilginet Akademi - 15.7.2021 Flial Terapi Uygulayıcı Eğitimi (psikoterapist Elif Macit) - Psikoloji Balat - 9.7.2021 Objektif Testler Uygulayıcı Eğitimi (psikolojik Danışman Dilda Tunç) - News Pdr - 7.11.2020 Aktarım Odaklı Terapi Uygulayıcı Eğitimi (psikoterapist Osman Olcay Yaman) - Çevrimiçi Terapi - 11.5.2021 Bilişsel Davranışçı Terapi Uygulayıcı Eğitimi (psikiyatrist Cemil Çelik) - Çevrimiçi Terapi - 5.5.2021 Cinsel Terapi Eğitimi (psikoterapist Osman Olcay Yaman) - Çevrimiçi Terapi - 14.5.2021 Gasmek Sanat Ve Meslek Eğitim Kursları “diksiyon “ Eğitimi Tamamlanmıştır. - Gasmek - 3.8.2019 Masal Terapi ( Uzman Psikolojik Danışman Raşide Yılmaz) - Sarı Psikoloji - 8.4.2021 Çocuk Merkezli Oyun Terapis(i Uzman Psikolojik Danışman Raşide Yılmaz) - Türk Pdr Derneği Bursa Şube - 30.6.2021 Mmpı Testi Uygulayıcı Eğitimi - Adana Psikoloji - 5.11.2020

Danışan Yorumları