1. Uzman
  2. Songül GÜVENÇ
Songül GÜVENÇ

Songül GÜVENÇ

Psikolog

Uzmanlıklar: Travma ve İlişkili Bozukluklar, Özgüven ve Yeterlilik Sorunları, Sınav Kaygısı ile İlgili Sorunlar
Uzmanlıklar: Travma ve İlişkili Bozukluklar, Özgüven ve Yeterlilik Sorunları, Sınav Kaygısı ile İlgili Sorunlar
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 150
Yüz Yüze Terapi
süre 45 dk
ücret 200

Hakkında

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi- Psikoloji Bölümünü 3,56/4 ortalama ile bitirdim. 2017 Kasım-2018 Şubat tarihleri arasında Hedef Temel Lisesi Rehberlik Departmanında aktif olarak çalıştım. 2017 yılında okulumda açılan Sosyal- Biliş Laboratuvarının ilk asistanları arasına seçildim ve laboratuvarda yürütülen birçok çalışmada bulundum ve bu çalışmaların biriyle uluslar arası bir yayına imza attım. 2019 yılında Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde intörnlüğümü tamamladım. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Bağımlılıkla Mücadele Kulübünün kurucu üyeleri arasında bulunmaktayım. Kulübün bir dönem denetim kurulu üyeliğini yaptım. Türk Psikoloji Öğrencileri Çalışma Grubunun sponsorluk ekip üyeliği görevinde bulundum ve birçok öğrenci topluluğu ve kulüpte aktif rol aldım. Halen eğitimlerime devam ederken kendi psikolojik sürecimden geçmekle birlikte süpervizörlüklerle kendimi desteklemeye devam etmekteyim.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında


Psikolojik destek süresinde siz danışanların belli hakları ve sorumlulukları vardır.

                                                        

Psikolojik destek süreci, zorlu ve yavaş bir süreçtir. Bu süreçte seanslar sırasında yoğun duygular yaşayabilir ve rahatsızlık duyabilirsiniz. Bu beklenen bir durumdur. Sürecin sonunda amacımız, bireylerin yaşam kalitelerini iyileştirmektir.


·        Seans süreleri haftada 1 kez 45 dakika olarak başlayacak ve daha sonra Psk. önerileri dikkate alınarak karşılıklı bir şekilde seans aralıkları planlanması yapılacaktır.

·        Seanslar dışında danışanla iletişim kurulmayacaktır.

·        Psikolojik destek süresince söylediğiniz her şey ve tutulan tüm kayıtlar tamamen gizli tutulacak, oturumlarda söyledikleriniz 3. kişilerle kesinlikle paylaşılmayacaktır.

·        Psikolog; danışanın psikolojik sağlığı için bazı bilgilerin danışan yakınları ile paylaşılmasını öngördüğü durumlarda danışanın izni doğrultusunda paylaşılacak bilgiler, danışanla konuşulup kararlaştırılarak,  hangi bilginin, kime/kimlere, ne zaman ve nasıl açıklanacağını ortaklaşa belirlenerek açıklama yapabilmek için danışanın sözlü veya yazılı izni alınacaktır.


·        Bununla birlikte, psikolojik danışma süreci kapsamında belirli “istisnai durumlar” için gizliliğin sınırları bulunmaktadır. Bu durumlarda gizliliği bozarak belirli adımların atılması zorunludur Bunlar;


  Sizin, “kendinize veya başka kişilere ciddi bir zarar verme (örneğin kendinizin veya başkasının canına kastetme) niyetiniz/planınız olduğu yönünde),


Yakınınızın sizden tehlikeli ve bulaşıcı bir hastalığı habersizce kapma ihtimalinin yüksek olduğu yönünde sözlü veya yazılı açıklamada bulunmanız ya da bu yönde ciddi bir izlenim vermeniz durumunda, sizi ve diğerlerini korumak amacıyla konuyla ilgili kişilere durumu bildirilmesi hem genel psikolojik danışma etik ilke ve uygulama standartları hem de ülkemizdeki kanunlar (Türk Ceza Kanunu) açısından zorunluluktur. Bu zorunluluk özel bilgilerden sadece gerektiği kadarını yine sadece gerekli mecralarla paylaşılarak yerine getirilecektir.

 

İstediğiniz zaman süreci sonlandırma hakkınız her zaman bulunmaktadır. Süreç içerisinde herhangi bir memnuniyetsizlikle karşılaşırsanız lütfen rahatlıkla bunları paylaşınız

Çalışma Grupları

Yetişkin (18-65) Ergen (12-18) Yetişkin (65+) Çift & Partner LGBT+

Terapi Yaklaşımları

Filial Oyun Terapisi (PCIT) Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Oyun Terapisi

Eğitimler

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Bilişsel Davranışçı Terapi - Türk Psikoterapistler Akademisi - 18.1.2021 Oyun/filial Terapi - Elon Danışmanlık - 29.5.2021 Masal Terapisi - Samsun Üniversitesi - 24.12.2020 Psikolojik İlk Yardım Eğitimi - Kim Psikoloji - 20.11.2020

Danışan Yorumları