1. Uzman
  2. Tugce CAN
Tugce CAN

Tugce CAN

Uzman Klinik Psikolog

(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Varoluşsal Anlam Arayışı / Değersizlik Sorunları, Depresyon ve Mutsuzluk, İlişki / Evlilik Problemleri
Uzmanlıklar: Varoluşsal Anlam Arayışı / Değersizlik Sorunları, Depresyon ve Mutsuzluk, İlişki / Evlilik Problemleri
Online Terapi
süre 60 dk
ücret 400
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Polonya'da bulunan Varşova Üniversitesi'nde Psikoloji lisansımı tamamladıktan sonra yine aynı üniversitede Klinik Psikoloji ve Sinirbilim yüksek lisansımı derece ile tamamladım. Istanbul Tıp Fakültesi Çapa Psikiyatri bölümünde yaptığım stajlarda çok çeşitli hasta gruplarıyla çalışma şansı buldum. Yüksek lisansımı tamamladıktan sonra Hollanda'da bulunan Groningen Üniversitesi'nde farklı projelerde iki sene araştırma görevlisi olarak çalıştım. Bu süreçte şizofreni hastalarında sosyal biliş bozukluklarının teşhisi ve tedavisi, bilişsel bozuklukların rehabilitasyonunda Neurofeedback uygulaması ve son olarak kronik böbrek hastalarında görülen bilişsel ve mental bozuklukların tanısı ve önlenmesi gibi konularda bilimsel çalışmalarda yer aldım. Hala bilimsel çalışmalarıma devam ederken aynı zamanda online olarak danışan kabul etmekteyim. Tüm mesleki eğitim ve bilimsel araştırmalarımı Ingilizce olarak tamamladım dolayısıyla İngilizce konuşan danışanları da kabul etmekteyim.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında


Terapi sürecine başlamadan önce bu süreçte sahip olduğunuz hak ve sorumluluklarla ilgili sizlere açık ve anlaşılır bilgi vermenin önemli olduğunu düşünüyorum.

 

Genel anlamda terapi sürecinin amacı, hayatınızı ve insanlarla ilişkilerinizi doğrudan etkileyen sorunların çözümüne ulaşmayı sağlamaktır. 

Bu süreç sonucunda kazanımlara örnek olarak

  • Yaşamaktan keyif alabilmek 
  • Sağlıklı ve mutlu ilişkiler kurup bu ilişkileri sürdürebilmek 
  • Hayattaki hedeflerinizi ve amaçlarınızı anlamak ve bunlara erişebilmek için gerekli motivasyonu ve enerjiyi yeniden kazanmak
  • Hayatınızda değiştirilmesi mümkün olmayan veya geçmişte yaşanmış sorunlarla daha etkili mücadele edebilme becerisi 
  • Kendi duygu ve düşüncelerimizi daha iyi anlama becerisi kazanarak olaylar karşısında verdiğimiz tepkileri kontrol edebilmek 

 

Ilk seansımız nasıl geçecek?

Her bireyin terapi sürecinden kendine özgü beklentileri ve amaçları vardır. Dolayısıyla ilk seansta hem birbirimizi tanıyacağımız hem de sizlerin bu süreçten beklentilerinizi ve sürecin sonunda varmak istediğiniz hedef üzerine konuşacağımız bir tanışma seansı olacaktır. 

 

Seanslar ne kadar sürüyor?

Seansların süresi 1 saat olarak belirlenmiştir bunun sebebi ise görüşmelerimiz hem duygusal hem zihinsel olarak olarak her iki taraf için de yorucudur. O gün ele aldığımız konuları hem sizlerin hem de benim verimli olarak dinleyip değerlendirebilmemiz için beynimizin 1 saatin sonunda bir molaya ihtiyacı vardır. Bu sebeple seans sürelerinin 1 saat ile sınırlandırılması hem verimlilik hem de sağlıklı iletişimi sürdürebilmemiz açısından önemlidir. 

 

Ne sıklıkla ve ne kadar süre seanslara devam etmem gerekmektedir?

Seans sıklığı ile ilgili son karar her zaman danışana ait olmakla birlikte içinde bulunduğunuz durum ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda dilediğiniz zaman arttırıp azaltılabilmektedir.

Danışanlar olarak dilediğiniz zaman yardım almaktan vazgeçebilir ve görüşmelerimizi sonlandırabilirsiniz. 

 

Görüşmelerimizin gizliliği ve bu gizliliğin korunmasından nasıl emin olacağım?

Danışan gizliliği terapi sürecinin en temel elementidir ve etik açıdan bir önceliktir. Kuracağımız bu profesyonel ilişki ancak güçlü güven duygusu üzerine kurulursa gerçekleşebilir. Danışanın paylaştığı hiçbir bilgi veya konuşma sizin onayınız olmadan aileniz de dahil olmak üzere kimse ile paylaşılamaz.

Gizliliğin ihlal edilebileceği istisnalar, kişinin kendisine veya başkasına yönelik zarar verme ve/veya ölüm tehdidinde bulunmasıdır. Çalışma Grupları

Yetişkin (18-65) Yetişkin (65+) Çift & Partner Aile ve Çift LGBT+

Terapi Yaklaşımları

Şema Terapi Eklektik Terapi Varoluşcu Terapi Kabul ve Kararlılık(ACT)

Eğitimler

Varşova Üniversitesi - Lisans - Psikoloji Varşova Üniversitesi - Yüksek Lisans - Klinik Psikoloji

Sertifikalar

Nöropsikolojik Değerlendirme - İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi - Nöropsikoloji Laboratuvarı - 1.8.2018

Danışan Yorumları

(*)(*)(*)(*)(*)
Gül - 2 ay önce
Yine içimi ferahlatan bir seans oldu, ilginiz için çok teşekkür ederim :)

MÜKEMMEL

(*)(*)(*)(*)(*)
S... Ş... - 3 ay önce
İlk seansımda Tuğçe hanım sayesinde uzun zamandır beni rahatsız eden birçok sorunu çözdük ve ortadan kaldırdık. Tuğçe hanım gibi profesyonel ve iyi bir terapist bulduğum için çok mutluyum
Toplam 2 yorum.