1. Uzman
  2. Tugce CAN
Tugce CAN

Tugce CAN

Uzman Klinik Psikolog

(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Varoluşsal Anlam Arayışı / Değersizlik Sorunları, Depresyon ve Mutsuzluk, İlişki / Evlilik Problemleri
Uzmanlıklar: Varoluşsal Anlam Arayışı / Değersizlik Sorunları, Depresyon ve Mutsuzluk, İlişki / Evlilik Problemleri
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 1500
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Varşova Üniversitesi'nde tamamladığım psikoloji lisans programının ardından aynı üniversitede klinik psikoloji ve sinirbilim yüksek lisans programını onur derecesiyle tamamladım. İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi (Çapa) Psikiyatri bölümünde staj yaptığım dönemlerde psikiyatrinin yanı sıra beyin cerrahisi, nöroloji ve geriatri kliniklerinden çeşitli hasta gruplarıyla çalışarak psikolojik ve nöropsikolojik değerlendirmeler gerçekleştirdim. Yüksek lisans programımı tamamladıktan sonra, Hollanda'daki Groningen Üniversitesi'nde iki yıl boyunca araştırma görevlisi olarak birçok bilimsel çalışmada yer aldım. Şizofreni hastalarında sosyal bilişsel bozuklukların tanısı ve tedavisi, subjektif bilişsel bozuklukların Neurofeedback yöntemiyle rehabilitasyonu ve son olarak kronik böbrek hastalarında görülen bilişsel ve mental bozuklukların tanısı ve önlenmesi konularında çalıştım. Tüm mesleki eğitim ve bilimsel araştırmalarımı İngilizce olarak tamamladım.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Terapi sürecine başlamadan önce, danışanlara süreçle ilgili açık ve anlaşılır bilgi vermenin önemli olduğunu düşünüyorum.

Terapi sürecinin genel amacı, bireylerin hayatlarındaki problemleri doğru şekilde ele almalarına ve çözmelerine yardımcı olmaktır. Bununla birlikte, terapi süreci kişiden kişiye farklılık gösterir ve terapinin başarı oranı, bireysel özellikler ve uygulanan terapi türüne bağlı olarak değişebilir. Danışanlar olarak zaman açık ve dürüst bir iletişim kurmaya özen gösterin ve herhangi bir konuda endişeleriniz olursa terapistinize bunları açıkça ifade etmekten çekinmeyin. 


Terapi sürecinin sonunda elde edilebilecek kazanımlara örnek olarak şunlar verilebilir:

  • Yaşamdan daha fazla keyif almak
  • Sağlıklı ve mutlu ilişkiler kurmak ve bu ilişkileri sürdürmek
  • Hayattaki hedeflerin ve amaçların anlaşılması ve bunlara ulaşmak için gerekli motivasyon ve enerjiyi yeniden kazanmak
  • Geçmişte yaşanmış travmalar ve sorunlarla daha etkili bir şekilde mücadele edebilme becerisi kazanmak
  • Kendi duygu ve düşüncelerini daha iyi anlama ve olaylar karşısında daha kontrollü tepkiler verebilme becerisi geliştirmek.


Ilk seanslarımız nasıl geçecek?

Her insanın terapi sürecinde farklı beklenti ve hedefleri vardır. Bu nedenle ilk birkaç seansımızda birbirimizi daha yakından tanıyacağız ve sizin yaşam öykünüzü dinleyerek ihtiyaçlarınızı ve taleplerinizi anlamaya çalışacağım. Bu şekilde, sürecin tamamen sizin ihtiyaçlarınız ve hedefleriniz doğrultusunda ilerlemesi için bir temel oluşturmaya çalışacağız.


Seanslar ne kadar sürüyor?

Terapi seanslarının süresi 1 saat olarak belirlenmiştir çünkü bu görüşmeler hem duygusal hem de zihinsel olarak her iki taraf için de yorucu olabilir. Ele aldığımız konuların hem sizin hem de benim verimli olarak dinleyip değerlendirilmesi için beyinlerimizin 1 saatin sonunda bir molaya ihtiyacı vardır. Bu nedenle seans sürelerinin 1 saat ile sınırlandırılması, verimli ve sağlıklı iletişimi sürdürebilmemiz açısından önemlidir.

 

Ne sıklıkla ve ne kadar süre seanslara devam etmem gerekmektedir?

Terapi seanslarının sıklığı ve süresi, danışanın ihtiyaçlarına göre belirlenir. Danışanlar, terapi sürecine diledikleri zaman başlayabilir veya istedikleri zaman terapiyi sonlandırabilirler.


Görüşmelerimizin gizliliği ve bu gizliliğin korunduğundan nasıl emin olacağım?

Danışan gizliliği terapi sürecinin en temel elementidir ve etik açıdan bir önceliktir. Kuracağımız bu profesyonel ilişki ancak güçlü güven duygusu üzerine kurulursa gerçekleşebilir. Danışanın paylaştığı hiçbir bilgi veya konuşma sizin onayınız olmadan aileniz de dahil olmak üzere kimse ile paylaşılamaz.Gizliliğin ihlal edilebileceği istisnalar, kişinin kendisine veya başkasına yönelik zarar verme ve/veya ölüm tehdidinde bulunmasıdır. 

Çalışma Grupları

Yetişkin (18-65) Çift & Partner LGBT+ Yetişkin (65+)

Terapi Yaklaşımları

Şema Terapi Eklektik Terapi Varoluşcu Terapi Kabul ve Kararlılık(ACT)

Eğitimler

Varşova Üniversitesi - Lisans - Psikoloji Varşova Üniversitesi - Yüksek Lisans - Klinik Psikoloji

Sertifikalar

Nöropsikolojik Değerlendirme - İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi - Nöropsikoloji Laboratuvarı - 1.8.2018

Danışan Yorumları

Profesyonel

(*)(*)(*)(*)(*)
birisi - 5 ay önce
Tuğçe Can ile ilk görüşmemizde alanında yetkin bir uzman ile konuştuğumu fark ettim. Sorunlarımı çok dikkatle dinlediğini, bunun ardından sorduğu sorular ile de uzman-danışan ilişkisini açık ve yakın bir ton ile sürdürdüğünü söyleyebilirim.

Başarılı

(*)(*)(*)(*)(*)
M... A... - 7 ay önce
Naif ve anlayışlı ses tonu ve görüntüsüyle, acınızı anladığınızı ve yardım etmek için çabaladığını ilk seanstan hissettiren; çok daha fazlası olduğunu ve kendinizi teslim edebileceğinizi hissettiren bir terapist. Acı hisseden herkese kesinlikle tavsiye ederim.

(*)(*)(*)(*)(*)
Gül - 10 ay önce
Yine içimi ferahlatan bir seans oldu, ilginiz için çok teşekkür ederim :)
Toplam 4 yorum. Tümünü Gör