1. Uzman
  2. Tusem ÖZEL
Tusem ÖZEL

Tusem ÖZEL

Psikolog

Uzmanlıklar: Otizm Spektrum Bozukluğu, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları
Uzmanlıklar: Otizm Spektrum Bozukluğu, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 650
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Merhaba, ben Psikolog Tusem Özel. Maltepe Üniversitesi Psikoloji (ingilizce) bölümünden mezun oldum. Lisans eğitimim sırasında birçok projede çalıştım. Buna ek olarak İstanbul Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesinde klinik stajımı tamamladım. Şu anda da İstinye Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programında eğitim görmeye devam etmekteyim. Aynı zamanda psikoloji eğitimlerime de devam edip anaokulunda psikolog olarak görev yapmaktayım.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Ben Psikolog Tusem ÖZEL, lisans eğitimimi psikoloji (İngilizce) bölümünde tamamladım. Lisans eğitimimin hemen ardından rehabilitasyon merkezinde özel gereksinimli çocuklarla çalıştım.


Eş zamanlı olarak lisans eğitiminden hemen sonra çeşitli seminer ve eğitimlere katılım sağladım.


Lisans eğitim sürecinde Özikizler Anaokulu, Ufuk Çizgisi Danışmanlık Merkezi ve Prof Dr. Kemal Sayarın muayenesinde stajyer psikolog olarak çalıştım. Bunların dışında Maltepe Üniversitesinin yürüttüğü Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar için Araştırma ve Uygulama Merkezi (SOYAÇ) projesinde çocuk ve ebeveynlerle gönüllü çalışarak akran danışmanlığı yaptım.


Klinik stajımı, T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul Sultan Abdulhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ruh Sağlığı ve Psikiyatri Biriminde tamamlayarak poliklinik ve klinik serviste;


- Anksiyete Bozuklukları

- Depresyon Bozuklukları

- Panik Bozukluk

- Obsesif Kompulsif Bozukluk

- Travma Sonrası Stres Bozukluğu

- Sanrılı Bozukluk

- Şizofreni

- Madde ve İlaç Kullanımın Yol Açtığı Psikoz Bozukluğu

- Nevrotik ve Psikotik Bozukluk

- Borderline Kişilik Bozukluğu

- Bipolar Bozukluk

- Antisosyal Kişilik Bozukluğu

vakaları üzerinde çalışarak stajyer psikolog olarak görev aldım.


Şuanda İstinye Üniversitesi Klinik psikoloji üzerine yüksek lisans eğitimimi tamamlamaktayım. Ayrıca eğitimlere katılmaya devam etmekteyim. Çalışmalarıma Bilişsel davranışçı (BDT) ekolü ile çocuk, ergen ve yetişkin üzerine devam etmekteyim. 

Çalışma Grupları

Çocuk (6-12) Yetişkin (65+) Ergen (12-18) Yetişkin (18-65) Okul Öncesi Çocuk (0-6)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT)

Eğitimler

Maltepe Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Çocuk Testleri Eğitimi - Naisa Psikoloji - 9.9.2021 Çocuklarla İlk Görüşme Eğitimi - Naisa Psikoloji - 9.9.2021 Çocuk Gelişiminde Oyun Terapisi - Başkent Üniversitesi Eğitim Ve Danışmanlık Hizmetleri Merkezi - 19.7.2023 Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi - Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği - 29.7.2023 (mmpı) Kişilik Testleri Eğitimi - Kim Psikoloji - 10.8.2023 Denver Iı Gelişimsel Tarama Testi - Kim Psikoloji - 30.12.2023

Danışan Yorumları