1. Uzman
  2. Yağmur KARAGÖZ
Yağmur KARAGÖZ

Yağmur KARAGÖZ

Psikolog

Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, Çocuk Eğitimi İle İlgili Sorunlar, Özgüven ve Yeterlilik Sorunları
Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, Çocuk Eğitimi İle İlgili Sorunlar, Özgüven ve Yeterlilik Sorunları
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 150
Yüz Yüze Terapi
süre 50 dk
ücret 200

Hakkında

2015 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Psikoloji bölümünü başarı ile kazanmıştır. Eğitim süreci sırasında çeşitli kurumlarda gönüllü psikolog rolüyle görev aldı. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Aile Danışmanlığı Eğitimi alarak, Aile Danışmanı ünvanını da almaya hak kazanmıştır. Aynı zamanda özel danışmanlık merkezlerinde çocuk ve yetişkinlerle danışmanlık seansları gerçekleştirdi. Bununla birlikte özel anaokullarında okul psikoloğu olarak çalışıp ailelere, çocuklara psikolojik ve pedagojik destek sağladı. Bunlara ek olarak Çocuk Değerlendirme Paketi Testleri, Projektif Testler(CAT,TAT, D10, Loisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi, FAT , Beier Cümle Tamamlama (Çocuk ve Yetişkin), gibi psikolojik testlerin uygulama yeterliliğini kazandı. İstanbul’da çocuk- ergen ve yetişkin alanında danışan görmeye devam etmektedir. Mesleğinin bir gereği olarak devamlı gelişmeye önem vermektedir.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında


Sayın Danışanım;

Oturumlar boyunca ilk önce sorununuzu tanımlamaya çalışacağız, sorununuzun çözümüne yardımcı olabilecek unsurları keşfettikten sonra birlikte bir çözüm için ilerleyeceğiz.

Görüşmeler danışanın ihtiyacında göre iki haftada bir veya haftada bir ve bir seans 40-50 dk sürecek şekilde düzenlenmektedir.

Sizinle ilgili tuttuğum notlarla beraber, psikolojik danışma süresince, söylediğiniz her şey tamamen gizli tutulacaktır. Oturumlarda söylediklerinizi 3. kişilerle kesinlikle paylaşmayacağım.

Çalışma Grupları

Çocuk (6-12) Okul Öncesi Çocuk (0-6) Yetişkin (18-65) Ergen (12-18) Çift & Partner

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Çözüm Odaklı Aile Terapisi Bilişsel Davranışçı Aile Terapisi Danışan(Birey) Merkezli Terapi Davranışçı Terapi Manevi Danışmanlık Pozitif Psikoloji

Eğitimler

Abant İzzet Baysal Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Aile Danışmanlığı - Vektörel Eğitim - 18.7.2021

Danışan Yorumları