1. Uzman
  2. Yaprak ULUCANLAR
Yaprak ULUCANLAR

Yaprak ULUCANLAR

Psikolog

Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Özgüven ve Yeterlilik Sorunları, Fobiler
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Özgüven ve Yeterlilik Sorunları, Fobiler
Online Terapi
süre 50 dk
ücret 500
Yüz Yüze Terapi
Hizmet vermiyor

Hakkında

Merhaba, Ben Psikolog ve Psikolojik Danışman Zeynep Yaprak Ulucanlar. Lisans eğitimimi Okan Üniversitesi Psikoloji ve Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümlerinde tamamladım. Lisans eğitimim süresince anaokulu, ortaokul ve liselerde stajlar yaptım ve gönüllü yardım faaliyetlerine katılma fırsatı buldum. Beşiktaş Rehberlik ve Araştırma Merkezi'nde staj yaptım. Lisans eğitimim sırasında ve sonrasında süpervizyon eşliğinde danışan gördüm. Prof.Dr. Zeynep Karataş'tan süpervizyon uygulamalı Bilişsel Davranışçı Terapi ekolü eğitimini tamamladım. Pozitif Bilimler Akademisi'nden Mindfulness ekolü eğitimi aldım. Şu anda bir lisede Psikolojik Danışman olarak görev yapmaktayım ve online olarak danışan almaktayım.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Bilişsel Davranışçı Terapi ekolü ile çalışmaktayım. Bu ekolde düşüncelere odaklanılarak davranışlar üzerinde kalıcı değişiklikler yapılması sağlanır.


Terapi Süreci

İlk seansımızda ön görüşme yaparak sizi tanımak için gerekli olan bilgileri, yaşam öykünüzü alıyorum. Daha sonra ihtiyacınıza yönelik olarak seanslarımız için bir yol haritası oluşturuyoruz ve bu doğrultuda ilerliyoruz. Bilişsel Davranışçı Terapide danışanla kurulan işbirliği çok önemlidir. Bu nedenle değişim için istekli olmanız ve sorumluluk almanız terapinin ilerleyişine katkı sağlayacaktır. Terapi sürecinde amaçlanan şey; davranışlarınız ve getirdiğiniz probleme ilişkin içgörü ve farkındalık kazanmanızdır.


Etik kurallarımız gereği terapide konuşulan her şey gizli kalacaktır.


Seanslarımız 50 dakika sürmektedir. Seanslarımız genel olarak haftada bir olarak gerçekleştirilmektedir. Getirdiğiniz probleme bağlı olarak bu sıklık değişebilmektedir.


Çalışma Alanlarım


Kaygı / Anksiyete Bozuklukları


Depresyon


Özgüven Problemleri


Kişilerarası İletişim Problemleri


İlişki Problemleri


Fobiler


Sosyal Fobi/Anksiyete


Sınav Kaygısı


Ergenlik Dönemi Problemleri

Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Yetişkin (18-65)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Davranışçı Terapi Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi (MBCT)

Eğitimler

İstanbul Okan Üniversitesi - Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik İstanbul Okan Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Uygulayıcı Bilişsel Davranışçı Terapi - Paradoks Psikoloji - 30.3.2023 Mindfullness Eğitimi - Pozitif Bilimler Akademisi - 23.12.2021 Çocuklarda Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi - Pozitif Bilimler Akademisi - 20.12.2021 Objektif Çocuk Testleri Eğitimi - Ev Okulu Derneği - 15.2.2022

Danışan Yorumları