2. Aile
  3. Hiç kimseye güvenemiyorum

Hiç kimseye güvenemiyorum

korkuyorum - 15 ay önce
Merhaba hocam artık hiç kimseye güvenemiyorum hayatımda etrafımda herkesin yalan söylediğini beni kandırdığını düşünüyorum.Babam ben 18 yaşındayken annemi aldattı daha sonra annemde onu aldattı iş yerinde çok sevdiğim bir abla eşini aldattı ve yine gördüğüm tanıdığım bir erkekle dayım halam hepsi ailelerini aldattı kimisi öğrendi kimisi hala saklıyor dışarıdan o kadar mutlu gözüküyor ki hepsi asla aldatmaz bunlar dersiniz.3 yıllık bir ilişkim var erkek arkadaşımın erkek kardeşinin yeni bir kız arkadaşı oldu benden 1 yaş küçük o geldikten sonra erkek arkadaşımın ailesinden herkesin değiştiğini düşünmeye başladım artık kimsenin beni sevmesine gerek kalmadığını benden daha konuşkan daha iyi biri geldiği için herkesin benden soğuduğunu uzaklaştığını hissetmeye başladım bu o kadar arttı ki buluşmaya gittiğimizde kızlar aynı renk giyindiklerinde tesadüf dese bile beni dışlayıp kendi aralarında anlaşıp öyle giyindi demeye devam etti beynim hatta erkek arkadaşımın ondan hoşlandığını düşünücek kadar ileri gittim kimseye inanamıyorum her şeyden her olaydan her hareketten şüpheleniyorum diğerlerinin yüzüne gülsem belli etmesem de içimde bu düşünceler dönüp duruyor babamın bile yalan söylediği bu dünyada herkes yalan söyleyebilir fikri hep aklımda annem şuan evli olduğu halde hoşlandığı karşı cins birine hediye al diye ben ona fikir verebiliyorum ve bunu artık tuhaf bulmuyorum yeterki psikolojisi düzelsin bizi bırakmasın sadece mutlu olsun babam şuan annemi aldatsa bize yansıtmadığı sürece onu bile umursamayacak kafadayım 25 yaşındayım bir yandan kafamdaki her düşüncelerin yanlış olduğunu hissederken bir yandan olması gereken bu gibi hissediyorum ne yapmam gerek bilmiyorum durumum git gide kötüleşiyor mu psikoloğa gitmem gerek mi yoksa kendi başıma doğruları bulup düzelebilir miyim 2020 yılında 1 yıl boyunca Major depresif bozukluk yüzünden raporlu ilaç kullanıp bırakmıştım iyi olduğumu düşünüyordum ama şuan kendimi çok kötü hissediyorum sizce ne yapmalıyım
Özlem YALÇIN
Uzmanın Cevabı: Merhaba, en önemli yaşta yaşadığınız ailede olan kırılmalar, olumsuz yaşantılar sizin güven algınızı büyük ölçüde zedelemiş ayrıca annenizle olan ilişkiniz, babanızla olan ilişkinizin de çalışılması onarılması gerekir. Şu an ki duygusal ilişkinizde de problem yaşamanız kendinizle ilgili olan inancınızdan kaynaklanıyor, sevilmeye değer hissetmiyor olabilirsiniz. İnancınızın değişmesiyle kendinizi daha değerli hissetmeniz için destek almanız daha iyi olur kendinizin bu durumdan terapi almadan çıkmanız değişim sağlanmadan farkındalık geliştirmeniz zor destek alarak bunu daha kolay sağlayabilirsiniz. Depresyon geçmişiniz de var ilaçlar tek başına çözüm değildir bırakıldığında hastalık tekrar nüks edebilir, terapi ile düşünceler ve bakış açısı değiştirilerek kalıcı çözüme ulaşılabilinir. Bu süreçte terapi almanız yararlı olacaktır. Emdr terapi ile kısa sürede çözüm alabilirsiniz. Dilerseniz randevu oluşturabilirsiniz. İyi akşamlar. Sevgiler..
Özlem YALÇIN
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresif Bozukluklar, Panik Atak