2. Bağımlılık
  3. Nasıl kurtulabilirim ickiden

Nasıl kurtulabilirim ickiden

D... K... - 2 yıl önce
Merhaba benim eşim sürekli içki içip beni aldatiyo çalışmayı hiç sevmiyo düzgün düşünüp hareket edemiyo çevresindeki insanlara çok çabuk kana biliyo sürekli dikkat çekme derdinde sadece ben diyo bunun kişilik bozukluğu olduğunu düşünüyorum sureklide yalan soyluyo bir tedavisi varmı yada gerçekten hastami
Ali Eren BULUZ
Uzmanın Cevabı: Tedavi süreci gönüllülük ve durumun kabulünü gerektiren bir süreçtir. Çözemeyeceğimiz problemlerin tanısını koyup tedavi etmeye çalışmak yerine bu durumların kendimizde oluşturduğu yaralara çare bulmayı ve bu yarayı açan sebeplerden nasıl korunabileceğimizi öğrensek dünya herkes için daha sağlıklı bir hal alabilir. Önceliğiniz eşinizin hastalığı değil kendinizin sağlığı olursa süreci yönetmek daha kolaylaşacaktır.
Ali Eren BULUZ
Psikolog
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk, Madde ile İlişkili Sorunlar ve Bağımlılık Problemleri