2. Bunların dışında
  3. Cepte gördüğü nasıl anlaşılır

Cepte gördüğü nasıl anlaşılır

Kelebekdogan - 8 ay önce
Gösterdiğin ilgiye kızmıyor, tepki göstermiyor. Paylaşımlarını beğeniyor, ona hitaben kullandığın şarkıyı cümleyi dikkate alıp onu taklit ediyor yani göstermeye çalışıyor. Onda hoş bulduğun bi kıyafet olsun takı olsun bunu dikkate alıp önemseyeyerek onu yapıyor. Engellemiyor, hayatında canlı yayın dışında konuşma avantajın şansın yok mesajlarını görüyor sosyal medyada çoğunlukla aktif herkese cevap verme potansiyeli var ama sana sessiz bu şekilde ilerliyor bu kişi gerçekten sevdiği önemsediği için mi seni hayatında tutuyor dur yoksa cepte gördüğü için mi
Merve Behice AL
Uzmanın Cevabı: Merhaba...Bahsettiğiniz durumda adım atan ve ilgisini gösteren, değerli hissettiren bir taraf ve bir de bu ilgiyi, değeri kabul eden ancak karşılık vermeyen bir taraf görüyorum. Çevremizdeki insanların farklı farklı sebeplerle hayatımızda olmasını isteriz. Kimisine değer verdiğimiz için kimisine ise bize kendimizi değerli hissettirdiği için hayatımızda yer açarız. Birine değer veriyor ve onu önemsiyorsak bunları karşı tarafa hissettiririz, tıpkı sizin yaptığınız gibi. Bu anlamda bakmamız gereken nokta "Karşınızdaki kişi ilginize kendi ilgisiyle karşılık veriyor mu? Onun davranışları sonucunda önemsendiğinizi hissediyor musunuz? Yoksa karşınızdaki kişi sadece ilginizi kabul ederek değer anlamında kendini tatmin mi ediyor?" Gerekli sorulara cevap bulduğunuzda durumun sizin için netleşebileceğini düşünüyorum. Sevgiler...
Merve Behice AL
Psikolojik Danışman(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk, Kişilerarası İletişim Problemleri