Hipnoterapi

Y... Y... - 21 ay önce
Merhabalar sormak istediğim soru hipnoterapi ile ilğili hipnoz ile birçok psikolojik sorunun giderildiğini biliyorum bdnim merak ettiğim sahip olduğumuz ve bizi rahatsız eden bir karakter özelliğini hipnoz ile değiştirmek mümkünmü veya karşılıksız olarak aşık olan birinin acı çekmesini enğellemek için aşk duygusunu sonlandırmak mümkünmüdür ayrıca hipnozun kötü niyetli kişilerce suistimal edilmesi mümkünmüdür son olarak tek bir seans ile tedaviyi mümkün kılan bir yöntem varmı mesela ilaçlı hipnoz gibi
Ahmet Semih KOÇ
Uzmanın Cevabı: Yusuf bey merhabalar :) Hipnoz ile ilgili çok detaylı bilgilerim maalesef yok. Lakin hipnoz tekniği, kişilerin hazırbulunuşluğu ile oldukça ilgilidir. Kişi tedaviyi istemediği sürece suistimal olarak sorduğunuz durum mümkün olmayacaktır. EMDR yöntemi ile birçok psikolojik rahatsızlığın düzeltilebildiğine yakından şahit oluyorum. Tamamen bilimsel bir temele dayanan, anıların tekrar işlemlenebildiği bir yöntemdir. Hipnoz tekniği ile ilgili maalesef sorunuzu tam yanıtlayamıyorum fakat EMDR ile ilgili yardımcı olabilirim.
Ahmet Semih KOÇ
Psikolojik Danışman(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Yeme Bozuklukları, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Kişilerarası İletişim Problemleri