2. Cinsellik
  3. Cinsel obsesyonlar yaşıyorum

Cinsel obsesyonlar yaşıyorum

N... ... - NaN saniye önce
Merhabalar. Başlıkta da belirttiğim gibi bir takım cinsel obsesyonlar yaşıyorum. İstemediğim halde sabah akşam aklıma gelen olumsuz görüntüler ve düşünceler.. Bunların takıntı değil de obsesyon olduğu zannımca kesin çünkü psikologa gittiğimde de obsesyonlarin var demişti. Acaba her obsesyon okb midir? Ve bundan tamamen kurtulabilir miyim? Kurtulursam ileride tekrar patlak vermesi kesin midir? Biraz umuda ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler..
Emine SIKAN
Uzmanın Cevabı: Merhaba, her obsesyon OKB değildir. OKB' den bahsedebilmemiz için bu aklınıza gelen istemediğiniz düşüncelere engel olmak için belirli bir davranışı tekrarlamanız gerekir. Olumsuz otomatik düşünceler altında incelenebilir bu durum. Psikoloğunuz ile bu durumu konuştunuz mu bilmiyorum fakat illaki size uygum bir tadedavi vardır. :) Her sorun elbette tekrarlayabilir fakat eğer bu konuda psikolojik destek alırsanız bu durumu öncekinden daha kolay atlatırsınız. Her düşündüğümüz şey doğru değildir. Buna emin olabilirsiniz. Sevgiler.
Emine SIKAN
Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, İlişki / Evlilik Problemleri, Kişilerarası İletişim Problemleri