2. Cinsellik
  3. Vajinusmus olabilir miyim

Vajinusmus olabilir miyim

... ... - 14 ay önce
Hocam günaydın 25 yaşındayım cinsellikten korkuyorum bu kaygıyı kafamdan nasıl atabilirim her korku vajimus mudur? Daha önce denemedim belki de sıkıntısız bir birliktelik olacak ama kanama acıma duygusu bilinçaltımda hep yada kan gelmezse bana inanmazsa korkusu bunu nasıl yenebilirim nasıl düşünmeliyim
Levent DOKUZER
Uzmanın Cevabı: Merhaba vajinusmus birlesmede sorun yasamayla tanimlanir genellikle sizde kaygi yaratan durumlarin bundan farkli oldugunu dusunuyorum. Psikoterapi ile kaygi ve korkularinizi basa cikilabilir hale getirebiliriz ve hayat kaliteniz yukselir cinsellige karsi tabularinizi aşarsiniz
Levent DOKUZER
Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Cinsel Gelişim ve Cinsellikle İlgili Sorunlar, Psikotik Bozukluklar, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları