2. Çocuk
  3. Çocugum konusmuyor

Çocugum konusmuyor

A... T... - 20 ay önce
Oğlum 3 yaşında ama tek kelimeler kullanarak konuşuyor sadece bilmiyorum bu durum normal mi… Bir de hiç sözümüzü dinlemiyor evet hayırdan anlamıyor istediği olmadığı zaman çığlık atıyor. Ne yapacağımızı şaşırdık yardımcı olabilir misiniz?
Merve Behice AL
Uzmanın Cevabı: Merhaba, çocuğunuzun konuşma durumuyla ilgili bir dil ve konuşma terapistiyle görüşmeniz çok daha faydalı olacaktır. Ancak davranış problemleri göz önünde bulundurulduğunda çocuğunuzun günlük rutini nasıl, ailesiyle ve akranlarıyla iletişimi ne düzeyde, oyuncaklarıyla mı yoksa telefon/tablet ile oynamayı mı tercih ediyor bunları incelemekte fayda görüyorum. Sevgiler...
Merve Behice AL
Psikolojik Danışman(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk, Kişilerarası İletişim Problemleri