2. Çocuk
  3. Kızımın arkadaş ilişkileri

Kızımın arkadaş ilişkileri

E... ... - 10 ay önce
Merhaba 15 yaşındaki kızım kendisine tavır alan arkadaşlarına karşı sorunlarını konuşarak halledebileceklerine dair cok ısrar ediyor. Onlar bunu reddetmesine rağmen aşırı ısrar ediyor. Neden azıcık da olsa gurur yapmadıgına bu kadar ısrarcı olmasına ben çok üzülüyorum. Kızımın bu ısrarı normal mi?
Merve UZUNLAR
Uzmanın Cevabı: Merhaba , Kızınız empati duygusu yüksek biri buradan anladığım kadarıyla arkadaşlarıyla sorunlarını konuşarak çözebileceğini bilmesi çok güzel ve olgun bir davranış fakat bunu yaparken aynı zamanda karşı tarafın tepkisine karşı öz saygısından vazgeçmemeli. Kızınızın bu davranışı normal görülebilir ama bunun dozunu ve derecesini iyi belirlememiz gerekir aşırı derecede bu ruh halindeyse kendi açısından yorucu sosyal ilişkiler içine düşebilir.
Merve UZUNLAR
Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Travma ve İlişkili Bozukluklar, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite, Kişilik Bozuklukları