2. Çocuk
  3. UYKU SORUNU VE ANNEYE BAĞLILIK

UYKU SORUNU VE ANNEYE BAĞLILIK

Ö... K... - 2 yıl önce
Merhabalar. 26 aylık kızlarım var. Uzun süreli izin kullanıp evde değildik. İzin dönüşü malum düzenleri çok bozuldu. Kendileri uymak istemiyor. Benimle uymak istiyorlar. Bana çok düştüler. Kendi yataklarinda uymak istemiyorlar. Bu durumla nasil baş edeceğim hiç bilmiyorum.
Fulya ERKOL
Uzmanın Cevabı: Merhabalar. 2 yaş civarında ayrılık anksiyetesi ortaya çıkabilir. O ana kadar kendi odasında rahatlıkla uyuyan bebeğiniz bir anda sizin yanından ayrılmanıza izin vermemeye başlayabilir. Bu noktada onunla inatlaşmamalı ve uykuya dalma ritüelleri oluşturmalısınız. Uykuya dalma süreci de bir öğrenme içerir. Bunu iyi düzenlemek bu konuda yardımcı olacaktır. Sorun yaşadığınız konularla baş edebildiğiniz günler dilerim.
Danışan
Ayrı bir odaları yok. Aynı odada uyuyorduk eskiden. Oda ayırmayı nasıl yapmam lazım bu durumda şuan erken mi ya da izlemem gereken yollar nedir?
Fulya ERKOL
Psikolojik Danışman
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları, Özgüven ve Yeterlilik Sorunları