2. Depresyon
  3. Hayattan zevk alamıyorum

Hayattan zevk alamıyorum

S... ... - NaN saniye önce
Ben Eylem 22 yaşındayım.Hayattan zevk almadığimi ve bunun neden gerçekleştiğini bilmiyorum kendimi birden bire hayattan soyutluyorum aradan iki saat gectiginde moodum yerine gelebiliyor.Kendimi çok yalnız hissetiyorum.sanki hiç kimse beni görmüyor ve ben tek yaşıyorum gibi hissediyorum.Hayatımın hiçbir zaman düzgün normal kızlar gibi olmayacağımı düşünüyorum.kimsenin beni anlamadiğını düşünüyorum.5 yaşimda trafik kazasi gecirdim ayağimda ve bacaklarımda izler var ve bunu da kimseye söylemiyorum.
Emine SIKAN
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, hayattan zevk almama çoğu zaman elbette ki mutsuz olmanıza sebep olur. Bunun arkasında kaygı olabileceğini düşünüyorum. Kaygı, geleceğe yönelik tehdit demektir. Gelecekten umudumuzun olmaması, kendimizi diğerlerinden farklı görmemiz aidiyet sorunu da olabilir bunun için anne ve baba ya da bakım veren ile ilişkilerinize odaklanmak gerekecektir. Şu soruyu kendinize sorabilirsiniz. ' kendime acımasız davranıyor muyum?' Yaşadığınız trafik kazası için üzgünüm. Vücudunuzdaki izleri saklama gereksinimi duymanız öz şefkat eksikliği olabilir. Kendimizi sevmediğimiz, değer vermediğimiz zaman diğerleriyle kıyaslama girmemiz bizi kendi benliğimizden uzaklaştırır ve bu durum mutsuz hissetmeniz çok doğal. Yardımcı olabilirim, randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler.
Emine SIKAN
Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, İlişki / Evlilik Problemleri, Kişilerarası İletişim Problemleri