3. Bu kız ne yapmaya çalışıyor

Bu kız ne yapmaya çalışıyor

E... G... - 11 ay önce
Birini seviyorum tek taraflı 5 sene geçen gün bu şekilde mesaj atım. Günaydın ☀️ Erkan ben Whatsapp engelledin için buradan yazıyorum... Bana karşı demiştin ya öfkeme yenik düşüyorum neden bu kadar öfkeli ve sinirlisin bilmiyorum ama bu öfkeni ve sinirini lütfen 🙏 Kus konu her neyse bana anlatabilirsin… Sanki bilmediğim bir konu yüzünden bana sinirli ve öfkelisin gibi dediğim gibi konu her neyse bana söyle ben göğüs germeye yanında olmaya varım, hazırım da Bana karşı bir şeyler dahi hissedip de çevreden ötürü uzak kalıyorsan de dediğim gibi dik dururum sadece duygularını ve ne hissettiğini neden öfkeli olduğunu öğrenmek istiyorum. Amaç rahatsızlık vermek değil… Sadece ne hissettiğini neden sinirli olduğunu öğrenmek istedim. Benimle birlikte varsa her şeye göğüs gererim Ama yok Erkan ben seni istemiyorum diyorsan da bende artık yoluma bakarım. Bir dahada görmesin duymasın beni… Bunuda o yazdı: Evet sana öfkeliyim cunku benim gibi bi insanı sevdin, ya ben serseriyim bu hayatı çok hızlı yaşıyorum sen bana güzel duygular duygukça ve ben buna karşılık vermedikçe benim hayatım daha cok mahvoluyor, kimi hayatıma alsam ben yaralarını düzelttikten sonra kazık atıyor. Üzgünüm sana karşı bişey hissetmiyorum hissedemiyorum. Ama için rahat olsun ben seni sevmediğim için sevilmiyorum da. Normalde umut versen insanları üzülenin ahı tutarmış. Ben bu zamana kadar sana hiö umut vermedim. Ama demekki umut vermesen de mutlu olamıyorsun. Hayatımda bir sürü problem var , çoğunun üstündesin gelemiyorum üstüne sağlık problemlerim ve dışarıya mutlu gözükmeye çalışmaktan cok yoruldum. Eğer bi gün benden nefret edersen oh oldu canı yandı diyebileceğin bir sürü şey yaşıyorum anlayacağın. Ve gerçekten benden nefret etmeni istiyorum. Twitter de ise kalbime bahar geldi arkadaşlar yaşım 20 sana kırk senedir aşıkmışım gibi Bu tar söz paylaşmış 22 saat önce Benim ne yapmam gerekiyor ve yazdıklarından ne anlatmaya çalışmış sizce
Eylül Beren LAFCI
Uzmanın Cevabı: Öncelikle merhaba. İkili ilişkilerde tarafların duygularını her zaman tam olarak ifade edemediğini görüyorum ancak siz ve bahsettiğiniz eski partneriniz hissettiklerinizi açıklayıcı bir dille anlatabilmişsiniz. Karşımızdaki kişiden her zaman bizim istediklerimiz yönünde cevap vermesi gibi bir isteğimiz oluyor. Karşılıklı rıza olmadan bir ilişki yaşanamayacağı gibi o ilişki için tekrarlayıcı biçimde konuşmalar yapmak da çoğu zaman yararsız olabiliyor. İçinizde kalan ve aktarmak istediğiniz başka duygular varsa kendisine aktarabilirsiniz ancak bunun için kişi üzerinde baskı kurmamak gerekir. Kişi hayatına yalnız veya bir başkasıyla devam etmek istiyor olabilir. Bu yüzden saygı duymak ve hayat çizginizi kendiniz üzerinde yoğunlaştırarak yolunuza devam etmek sizin için daha yararlı olabilir. Yorulduğunuz durumlarda bir uzmandan yardım almanız sizin için daha iyi olacaktır.
Danışan
Peki söylediği şeylere bakılırsa neden benden nefret et diyor seni sevmediğim için bunlar oldu diyor. Konuşamsın’ da sanki benden sakladığı durumlar varmış gibi
Eylül Beren LAFCI
Psikolog
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Ruhsal-Toplumsal, Kişisel ve Çevresel Diğer Koşullarla İlişkili Sorunlar, Depresyon ve Mutsuzluk