3. Çaresiz hissediyorum

Çaresiz hissediyorum

... ... - NaN saniye önce
1 buçuk yıllık sevgilim var. Ciddi bir ilişki ve onun bütün ailesi benim ailem biliyor ve seneye düğün düşünüyorduk. Yakınlaştık ve gece uyurken çocukluğum olan travmam taciz aklıma geldi ve onu arayıp geleceğimiz yok dedim ve kapattım. Ertesi gün buluştuk ve arkadaşı yanımızdaydı o kalkınca sigara için sen otur konuşalım dedim ve olayı anlattım ben orada ağlarken o arkadaşının yanına gidip sigara içti ben de terk ettim ortamı peşimden gelmedi 7 kere aradı açmadım ve mesaj attım beni suçlamanı gerektirecek bir şey yoktu sadece 5 yaşındaydım ve benim suçum değildi dedim. O günden beri ne aradı ne de sordu. Aynı gün instagram ***** değişti. Baş harfim vardı profilimde kaldırdı. ve araba almak için istanbula gitti. Attığı hiç bir hikayeye bakmadım. Sonra ben fotoğraf attım instagrama bakıp sildi beni. Sonra aradım açmadı. Bitti mesajını attım. Beni sevdiğini biliyorum inanıyorum ama hak etmedim düşüncesinden çıkamıyorum zaten uzak mesafe ilişkisi yaşıyoruz bu durumu daha çok zorlaştırıyor. 12 gündür konuşmuyoruz. Bizi tanıştıran kızla konuşuyorum o da üzgünmüş sözde. Abimi takip ediyor halen instagramdan annesi kız kardeşi kuzenlerinin numarası var. Onlar duruyor ne yapmaya çalışıyor anlamıyorum. Bana yardımcı olur musunuz ? Ne yapmalıyım ben şimdi ?
Şeyda Sultan ZENGİN
Uzmanın Cevabı: Merhaba, sanırım 5 yaşınızdaki travmaya üzülemeden bu ayrılığa üzülmek durumunda kaldınız, ikisi de acı. Bu gibi hassas meseleleri önce bir uzmanla aşmanız, sonra eşiniz olacak kişiyle paylaşmanız daha iyi olurdu, ancak olan olmuş. 2 durumu da sizinle ayrı ayrı konuşup ilerlemek isterim, kafanız karmakarışık olmalı. Burdan birkaç cümleyle hallolmaz
Şeyda Sultan ZENGİN
Psikolojik Danışman(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk