3. Eski hoşlandığım kişiyle tatil

Eski hoşlandığım kişiyle tatil

Ayşe - 20 ay önce
Merhaba. Lise döneminde aşık olduğum biri vardı. O bana hiçbir zaman aşık olmadı, sevgili de olmadık fakat 2 kere buluştuk. İlk buluşmaya o çağırdı. Aramızda az da olsa bir şeyler yaşandı. O zamanlar benim için çok güzeldi fakat birkaç hafta sonra benimle konuşmayı kesti, soğuk davrandı. 2. kez buluştuğumuzda her şeyi netleştirmek adına ben çağırdım. Güzel bir gün geçirdik ama sadece o kadar dedi. Sonra yollarımızı ayırdık. Arada yine mesajlaşıyorduk arkadaş olarak. Onun hayatına birçok kişi girdi. Benim hayatıma birçok kişi girdi. Ama benim hayatıma giren kişiler onu unutmamı sağlamadı. Hep o vardı aklımda. Şimdi de bana birlikte tatil yapalım diyor. Onun bana sadece cinsellik için yaklaştığını biliyorum. Ben de istiyorum fakat bana aşık olsun beni sevsin de istiyorum ama bu imkansız gibi bir şey. 4-5 günlük tatilimiz bittikten sonra o yoluna devam edecek fakat ben ayni şekilde hayatıma devam edip onu unutabilecek miyim bilmiyorum. Belki onu takıntı haline getirmiş olabilirim diye denemek istiyorum. Ama yine de tatile gitsem mi gitmesem mi çok kararsızım. Sizin bu konu hakkında fikriniz nedir?
Nesli TAMTEKIN
Uzmanın Cevabı: Merhaba, öncelikle içerisinde bulunduğunuz karmaşık duygu durum sebebi ile çok üzgünüm. Tatile gidip gitmemek sizin kararınız. Bir çok şeyin üzerinde kontrolümüz varken, maalesef çevremizdeki insanlar üzerinde kontrolümüz yoktur. Bu sebeple, “kişilerden beklediğimiz ne, o kişi ile istediğimiz ne” sorularına kendi içimizde cevap verip, karşımızdakinin bunları ne oranda sağlayabileceğine bakarak o kişi ile tatile gidip gitmemeye karar verebilirsiniz.
Nesli TAMTEKIN
Psikolog
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Kişilik Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk