3. İliskilerimdeki sorunlar

İliskilerimdeki sorunlar

Gökçe - 15 gün önce
Hocam merhaba ben hayatım boyunca hep benzer ilişkiler yaşadığımı ve arkadaşlık ilişkilerim dahil hep değersizlik hissinin ön plana çıktığını farkediyorum ama buna engelde olamıyorum. Her davranışı bana değer vermiyor sevmiyor istemiyor şeklinde yorumluyorum ve sonrasında tartışmalara sebep veriyorum. Erkek arkadaşım bu konuda bana o kadar çok uyarıda bulundu ki biraz bu şekilde anladım. Benimle ilgilenmediginde ayrılacağını düşünüp çok ciddi bir endişeye kapılıyorum. Terapi ile bu durumdan kurtulabilir miyim? Galiba zaman zaman umudum da olmuyor:(
Buse KOMŞU
Uzmanın Cevabı: Merhaba, kurduğunuz ilişkilerde değerli ve sevilen biri olma isteğinizi anlayabiliyorum. Bu istek zaman zaman anlaşılamadığı, kontrol edilemediği ve yatıştırılamadığı anlarda ilişkilerde zedeleyici ve zorlayıcı olabiliyor. İçinizde bir yerlerde yaşadığınız bu sorunun kaynağı da çözümü de var. Bazı sorunların kaynağını ve çözümünü bulabilmeniz için bir eşlik edene ihtiyaç vardır. Tıpkı erkek arkadaşınızın size yaşadığınız sorunu farkettirmesi gibi.. Terapi seanslarında sorunu anlamaya kaynağını bulmaya ve çözmeye çalışıyoruz. Ben eşlik etmek için buradayım, İyi günler dilerim.
Danışan
Teşekkür ederimm cevabınız için, tam olarak dediğiniz gibi bunu yatıştıramıyorum ve ciddi sorunlar çıkıyor ben en yakin zamanda sizinle görüşmek için randevu oluşturacağım
Buse KOMŞU
Uzmanlıklar: Kişilik Bozuklukları, Depresif Bozukluklar, Kişilerarası İletişim Problemleri