3. Karar veremiyorum

Karar veremiyorum

İ... A... - NaN saniye önce
İyi günler . Ben size birşey sormak istiyorum. Benim 4.5 yıl süren çok güzel bir ilişkim var kendisini seviyorum ayrılmak istemiyorum. Onun dışında benim çok sevdiğim arkadaşlarım da var . Bir tane çok yakın arkadaşım var . Şöyleki sorum ben sevgilimi seviyor gibi hissetmiyorum yanına giderken herşey güzel gayet iyiyiz ama içim sevmiyor gibi hissediyor . Aman sonra ararım diyorum ya da içimden bişi demek falan gelmiyor. Son zamanlarsa böyle oldu . En yakın arkadaşıma ama daha farklıyım arayayım göreyim konuşayım anlatayım . Yani sanki sevgilim arkadaşım , arkadaşım sevgilim gibi oldu . Ben bundan önce başka bir arkadaşım varken de oluyor ilgi odağım bir kişi oluyor sanırsam . Sevgilimi çok seviyorum aslında ama niye böyle hissediyorum biye içimden bişi yapmak gelmiyor bilmiyorum. Ben kendimi sevmeyen biriyim seçmiyorum. Birde herkes beni sevsin istiyorum ilgilensin görsün beni . Bu hayatta da bir tek Fatihin sevgisinden eminim onun dışında herkesin peşinden koşuyorum seviliyorum diye . Belki bu yüzden kaybetme korkum olmadığı için böyle olmuştu olabilir . Ya da bir psikolog arkadaşımın de dediği gibi sen o sun aslında kendine nasıl davranıyorsan ona da öyle davranıyorsun dedi . Bu da olabilir . Cevabını bulamıyorum bunu çözmek istiyorum. İnsan birini nasıl sevip sevmediğini bilemez ki . Belki onun da ilgisi bana göre az ve romantik olmadığı için de olabilir . Ya da ilişkimizin 4.5 yıl olduğu için artık sıralanmışlar olabilir . Hergün aynı çünkü . Aramızda hiç bir cinsel ilişki de olmadı bu zamana kadar . Bilmiyorum ben cevabını bulmak istiyorum .
Yasemin BAYKAN
Uzmanın Cevabı: Merhaba cevabı bu şekilde bulmanız mümkün değil. Bazen bir sorunun cevabı beklediğimiz gibi “ bir cümle” olmayabilir. Altından bilmediğimiz , anlamlandıramadığımız, ötelediğimiz bir çok şey çıkabilir. Bu yüzden şu anda bu sebepten şu sebepten demem uygun olmaz.
Yasemin BAYKAN
Psikolog
Uzmanlıklar: Panik Atak, Travma ve İlişkili Bozukluklar, Depresyon ve Mutsuzluk