3. Kimseyi sevememek

Kimseyi sevememek

Gul - NaN saniye önce
Merabalar ben 2 3 seneden beri kimseye ısınamıyorum birşey ***** bu böyle sürecek diye korkuyorum kimseyle tanisamk istemiyorum
Ezgi ÖZTÜRK
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, insanlardan soyutlanmaya başlamak bir tercih olabilir ama bu durum sizin tercihiniz değil ve sizi rahatsız eden bir durumsa eğer bunun altında yatan asıl sebepleri bulabilmek ve nasıl çözümlendireceğinizi anlamak için terapi sürecine başlamak sizin için iyi olabilir.
Danışan
Evet karşı cinsten hiç sevemicem diye korkuyorum ben
Ezgi ÖZTÜRK
Uzmanın Cevabı: İnanın yüzlerce farklı sebebi ve yüzlerce farklı çözüm yolları var. Burada önemli olan sizin yaşantınız, düşünceleriniz. Sizi tanımadan nasıl bir hayatınız olduğunu bilmeden bir şey diyebilmem maalesef imkansız
Danışan
Anladm. Peki ailelerde tutuculuk aşık olmayı engelwrmi peki inasanlara
Ezgi ÖZTÜRK
Uzmanın Cevabı: Belki de. Bu ucu çok açık bir soru tutucu bir aile buna sebep olabilir ama olmayadabilir belki de tam tersi bir etki de yaratabilir. Bu durum üzerinden tek başına bir çıkarım yapmak maalesef çok zor. Yaşadığımız durumların sebepleri tamamen kişiseldir.
Ezgi ÖZTÜRK
Uzman Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Depresyon ve Mutsuzluk, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları