3. Nişanlımla olan baglantim

Nişanlımla olan baglantim

Ayşe kaya - NaN saniye önce
3 ay oldu nişanlandim. Fakat kendisi batıda yaşadigi icin akraba bağı olmasina rağmen farkli bir yapiya sahip, cok ilgisiz evlendikten sonraya birseyleri biraktigini soyluyor ama birsey oluyor haber bile vermiyor cok umursamaz ,ne yapacagimi bilmiyorum. Randevu olusturmam mumkun degil burdan yardimci olabilirmisiniz
Merve ÜNAL
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, ilişkinizi gözden geçirmenizi söyleyebilirim. İlgisizlik ve umursamazlığın evlilikle bir bağlantısı olduğunu düşünmüyorum. Tüm bu ikilemlerinizi açık iletişime geçerek sevgilinizle konuşmanızı öneririm. Sevgilerimle.
Danışan
Başta ilgiliydi, fakat sonradan ilgisiz olmaya basladi.konustum.daha öncedende. Konustugu zaman sicak fakat konusmadigindada soguk tavirlari var.herseye normal gozuyle bakiyor.daha ömceden 4 sene oldu ayrildigi kiz sosyal hesabinda ekliydi nisanlandigim zaman ***** sorun oldu elbette. Sildi ama kendine saygi duy ne önemi var ben onu sevmedikten sonra dedi. Aramaz ailemden cekindigini soyluyor. Akraba evliligi oldugu icin. İse baslamis mesela haber bile vermedi telefonunuda evde birakmis gitmis. Baska bir telefon alip kardini takinca herhalde haber vermeyi dusunuyor bu durumda ne tepki verecegimide bilmiyorum
Merve ÜNAL
Uzmanın Cevabı: İlişkinizdeki iletişimi güçlendirmeniz yarar sağlayacaktır. Bir iletişim eksikliği olduğunu gözlemliyorum yazdıklarınızdan. İletişimi güçlendirebilmek için karşı tarafında sizin de özveriniz çok önemli. Rahatsız olduğunuz, kafanıza takılan bu düşünceleri ve soruları partnerinize açık bir şekilde iletmeniz iletişim için güzel bir adım olacaktır. Partnerinizin verdiği cevaplar sizi tatmin etmiyorsa bunu ona açıkça ifade etmeniz gerekir. İlişkilerde halının altına süpürülen her şey mutlaka bir gün ilişkiyi rahatsız ediyor. O nedenle açık bir şekilde konuşmak çok önemli. Sevgilerimle.
Danışan
Söyledim acik acik aslinda basarili oldu ilgisini bana vermeye ve sormaya basladi ama hani soyledigim icinde dönmesi beni pek mutlu etmiyor. Peki uzaktan iletisimin iyi gitmesi icin neler yapilabilir, yani nasil bir metod olmali, aramiyorsa aramalimiyim, yada bilemiyorum, o ortami sıcak tutamiyorum
Merve ÜNAL
Uzmanın Cevabı: Söylediğinizden ve bunun olumlu etkisinden kendiniz bahsediyorsunuz fakat hala olmayan bir şeyler var diyorsunuz. Size şöyle yapın doğru olan budur gibi net çizgilerle bir şey diyemiyorum çünkü ilişki dinamiğinizi bilemiyorum. Bu nedenle tüm kafa karışıklığınız için bir seans dahi olsa seans almanızı önerebilirim. Profilimden bana ulaşabilirsiniz. Yardımcı olmayı çok isterim. Sevgilerimle.
Merve ÜNAL
Psikolojik Danışman(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, İlişki / Evlilik Problemleri, Ruhsal-Toplumsal, Kişisel ve Çevresel Diğer Koşullarla İlişkili Sorunlar