Nişanlıyım

Tatlı danışan - NaN saniye önce
Merhaba iyi günler ben 23 yaşında bir kadınım. 1 senedir nişanlıyım. Nişanlımı 2 senedir tanıyorum. 1 yıl kadar sevgililik dönemimiz oldu. Sevgiliyken bu kadar kıskanc bu kadar baskıcı değildi. 1 ay sonra düğünümüz var ama her konuda herşeyde çok kıskanclık yapıyor buda beni yoruyor. Onun kıskanclığını bırakması için ne yapabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim
Aybegüm ÇEKIÇ
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, bu çift olarak alabileceğiniz bir karar. Sizin bir şey yapmanız değil belki ama bu konuyu onunla konuşmanız, bu durumdan rahatsız olduğunuzu, eskisine göre değişiklik olduğunu ona farkettirmeniz iyi olabilir. İlişkilerde isteklerin doğrudan iletilmesi en sağlıklı yoldur.
Danışan
Kaç defa konuştum maleseff vazgeçmiyor bu kıskançlığından dediğim de söylediği tek şey çevremde çok şeyler gördüm duydum o yüzden güvenmiyorum diyor
Aybegüm ÇEKIÇ
Uzmanın Cevabı: Bu konuda çift terapisi almanız daha sağlıklı olabilir. Her ilişkinin dinamiği, geçmişi, birbirine bakışı farklı olduğu için genel bir yorum yapmak sağlıksız olabilir.
Aybegüm ÇEKIÇ
Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Ruhsal-Toplumsal, Kişisel ve Çevresel Diğer Koşullarla İlişkili Sorunlar, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları