Sevgilim

j... ... - NaN saniye önce
Sevgilimle 5 aylık bir ilişki içerisindeyim birbirimizi çok seviyoruz(erkeğim sevgilim kız) kendisi utangaç olduğu için fazla cinsellik konuşmuyor ben açınca konuşuyor hafiften ben 4.ayda kendisinden şakayla karışık çıplak fotoğraf istemiştim kendiside 2 defa göndermişti fakat şimdi bunlardan pişmanım ilk tanıştığımız güne dönüp herşeyi düzeltmek istiyorum yaptığım şey bana erken geldi 4.ayda böyle yapmak kendimde cinselliğe düşkün biriyim ona da söyledim böyle pişmanım falan diye o bişey olmaz diyip geçebiliyor ama ben cinsellikten soğudum bunun yüzünden ve süre geçene kadar cinsel bişeyler yaşamak istemediğimi söyledim.Oda anlamadı afalladı tabiki.Ek olarak ben cinsel aktiviteleri bu zamanlarda yaşarsam ilişkinin tadı tuzu kalmaz heyacanı gider diye korkuyorum ne yapmalıyım
Betul PIYADE
Uzmanın Cevabı: Merhaba, Kendi hislerin ve iliskinin saglığını düşünerek elinden geldiğince adım atıp pozitif anlamda yapılacakları araştırman tebrik gerektirir nitelikte. Umarım ilişkin sağlıklı bir şekilde ilerler. Bu durumda en önemlisi birlikte oturup neyi ne kadar istediğiniz, sizin için ne ifade ettiği, birlikte sizin için çok önem ifade eden şeylerin karşı taraf tarafından neler ifade ettiğinin anlaşılması ve orta noktada buluşmak çok önemli. Bu konuda yaşınızı bilmem de önemli bir ayrıntı. Eğer birlikte bir yolda ilerlenecekse özellikle ilişki terapisi önerebilirim daha sağlıklı adım atabilmeniz için. Mutlu sağlıklı günler dilerim.
Danışan
ben 18 o 19 yaslarimiz anladığım kadarıyla ne istediğimizi oturup beraber konuşmamız gerek ortak karar almamız gerek peki sizce bu kademede bu aylarda normalmidir bu konuların konusulmasi yasanmasi
Betul PIYADE
Psikoterapist
Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, İlişki / Evlilik Problemleri, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları