3. Sevgilim terk etti

Sevgilim terk etti

S... ... - 4 ay önce
Merhaba, sevgilim maddi sıkıntılar çekiyor ve bundan bahsederken mutsuzluğumun seninle alakası yok lütfen üzerine alınma, aciz durumumu görmeni istemedim ama sen üzerine yorma diye anlatmak zorunda kaldım dedi. O konuşmada gerçekten benimle alakalı olmadığına inandım. Bu konuşmadan 10 gün sonrada bende birşeyler eksik seviyorum ama olmuyor diyerek ilişkinin bitmesine sebep oldu. Geri dönülmez bir yola girmekten ve beni üzmekten korkuyormuş. Daha bir gün öncesinde beni sevdiğini söylemişti. Bu durumu aşmayı ilişkiyi yaşatmayı denediğini söyledi ama olmamış birşeyler eksikmiş işte. Bende saygı duydum ne eksik diye bile sormadım. Çok üzgünüm ve geri gelsin istiyorum. Maddi durumu bana karşı duygusunu etkilemiş olabilir mi ya da gerçekten beni sevmiyor mu acaba bunu düşünüp duruyorum. Çok planımız vardı ama maddi durumundan dolayı yapmak istemedi ve içine kapandı. Arkadaşları kardeşi hepsinin içine dahil etti beni bu yüzden beni sevdiğini düşünmüştüm. Çok güzeldi ilişkimiz dolu doluydu. Hala umutlanmalı mıyım yoksa bu bahane miydi ? Nasıl anlayabilirim sürekli onu düşünüyorum.
Onur KAYA
Uzmanın Cevabı: Merhabalar. Eğer maddiyat sizin için önemli değilse ve imkansızlıklar içinde yaşamayı göze alabilecekseniz, para sizin için uzun vadede duygusallıktan önemli değilse sevgilinizi bu duruma ikna etmeniz gerekmektedir. Ondan maddi bir beklentiniz olmadığını, koşulsuz sevdiğinizi hissettirmelisiniz. Sizi maddi yandan rahat ettiremeyeceğini düşündüğü için ilişkiyi bitirmiş olabilir. Bu mevzuyu detaylı konuşup onu ikna etmeniz gerekmektedir. Ancak öncesinde bu durumun (maddiyatın) sizin için ne kadar önemli olduğuna karar vermelisiniz. Sevgiler.
Onur KAYA
Uzman Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, Cinsel Gelişim ve Cinsellikle İlgili Sorunlar, İlişki / Evlilik Problemleri