3. vedalarla olan problemim

vedalarla olan problemim

... ... - NaN saniye önce
insanlarla olan ilişkilerde biriyle tanışıyorsun seviyorsun arkadaş oluyorsun ama sonra bir şekilde yollarınızın ayrılması gerekiyor ve ben buna asla katlanamıyorum kesinlikle bitmemesi gerekiyor bitemez daha iyi olacağız deyip takıntı haline getiriyorum eğer bir ilişkide karşımdakinden yavaş yavaş uzaklaştıysam ve hayat karmaşasında yok olduysa bir sıkıntı olmuyor ama eğer bunu hissedersem gerçekten kafaya takıyorum sevdiğim arkadaşlarıma çok bağlanıyorum her defasında bunu yapmayacağım desem de olmuyor kişinin sonsuza kadar benimle kalmasını istiyorum çok değer veriyorum karşımdakinden de bu sevgiyi değeri görmek istiyorum ama hep hayal kırıklığı bir de mesala en son en yakın arkadaşım bana aşık olduğunu ama karşılık bulamadığı için gitmek istediğini söyledi bu olay haziranda oldu o gitti ama ben bunu kafaya taktım hala onu geri getirmeye çalışıyorum her şeyin eskisi gibi olmasını istiyorum benim sorunum nedir gerçekten bunu çözemiyorum ama artık bir son vermek istiyorum insanlarla yollarımızın ayrılmasına veda etmemize asla katlanamıyorum ne yapacağım ben lütfen bir şeyler söyleyin bu beni çok üzüyor dram filmleri bile izlemek istemiyorum bana yönelik bir psikoloji kitabı veya da başka bir şey ne bileyim ya da bir psikologa mı gitmeliyim bunu nasıl çözebilirim
Özlem YALÇIN
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, ilişkilerinizde bağlılık yerine bağımlı bir yapıya bürünüyor olabilirsiniz buna sebep olan küçüklük yaşantıları, büyütülme tarzı ve altta yatan kendinizle ilgili inancınızın bulunmasıyla ayrılık anksiyetesi oluşturmadan konuşmanızın kesilmesine mantıklı bir açıdan bakıyor olursunuz. Terapi almanızı öneriyorum altta yatanın çözümlenmesiyle düşüncelerinizin değişimiyle daha işlevsel bakış açısı geliştirebilirsiniz. Görüşmek üzere iyi günler dilerim. Sevgiler..
Özlem YALÇIN
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresif Bozukluklar, Panik Atak