2. Kaygı
  3. Bebeğim ve ben

Bebeğim ve ben

... ... - NaN saniye önce
3.5 aylık bebeğim var düşeni bozulmasın diye pek dışarı çıkmıyoruz ve kimseye emanet edemiyorum anneme bile (sadece anne sütü alıyor)evde bi iş yaparken arkamı dönüp gidemiyorum ve sürekli aynı şeyleri yapmak beni artık bunaltmaya başladı.Bu konuda ne yapabilirim
Zeynep UYUMAZER
Uzmanın Cevabı: Merhaba, iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederim. Bebeğinizin psikolojik ve fiziksel sağlığına doğal olarak çok önem veriyorsunuz; hayatınızın oldukça önemli bir kısmını onun düzenini sağlamaya ve korumaya adıyorsunuz. Bir yandan da kendi psikolojik, sosyal ve fiziksel ihtiyaçlarınız var ve giderilmeleri gerekiyor. Aynı bebeğinizin ihtiyaçları gibi sizin ihtiyaçlarınızın da karşılanıyor olması, annelik dışındaki rollerinizi de gerektiği kadarıyla hatırlıyor olmanız; hem sizin hem bebeğinizin sağlığı açısından oldukça değerli. Bu noktada da bebeğinizden bir an olsun uzaklaşmak, güvendiğiniz birinden yardım almak, sizin için bir kaygı tetikleyicisi oluyor ve bunun sonucunda kendinizi köşeye sıkışmış hissediyorsunuz. Duygusal, sosyal ve bedensel ihtiyaçlarınızı fark etmek, onları gidermek için sizinle benzer deneyimlere sahip kadınlarla bir arada bulunabilirsiniz. Çevrimiçi ya da yüz yüze olarak, annelere yönelik gerçekleştirilen destek gruplarını araştırabilirsiniz. Bununla birlikte yardım almanın size sağlayacağı faydalar ve zararlar üzerine düşünerek bir karara varmayı deneyebilirsiniz. Kaygılarınızla ilgili profesyonel bir destek almanız da oldukça kıymetli bir adım olabilir. Sevgilerimle...
Zeynep UYUMAZER
Psikolojik Danışman(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Ruhsal-Toplumsal, Kişisel ve Çevresel Diğer Koşullarla İlişkili Sorunlar, Kişilerarası İletişim Problemleri