2. Kaygı
  3. Delirme ve sizofreni olma kork

Delirme ve sizofreni olma kork

E... B... - NaN saniye önce
Bende hep şizofreni olma korkusu vardı ama çok değildi sadefe bunla alakali seylere bakmamaya gayret ediyordum ve korkuyordum kendimi test ediyordum bunlari unutmamin ardindan tekrar bu korku daha guclu bir sekilde olustu ve simava hazirlik donemime denk geldi sirf bu korku yuzunden bu yil hic sosyal olamadim arkadaslarmla cok az iliskim var 1-2 ayligina rahattim ders calismaya felan baslamistim fakat yine basladi.Sizofreni olmadigimi, bu korkularin baslmasini olusturan nedenlerin(birseyleri farkli cisimlere benzetme) yanlis oldugunu bu belirtilerin uzerinden 6-7 ay gecmesi kanitliyor gibi.Bunun disinda mesela sokakta gece tek basima yururken baslayan kaygi, gece bilimsel veya felsefi konular konusurken olusan endise gibi korkularin hâla devam ediyor ve nedenini anlamiyorum gercekten oysaki dine inanmayan ateist bir insanim ama bu konulari konusunca uzerinde bi korku olabiliyor. (Annem ve babamin surekli kavga etmesi ve sinava hazirlanmak icin annem ve babamdan ayri dedemin yanina geldim ve annem babam ayrilik surecinde bunun bir etkisi olabilirmi?) Yardimci oldugunuz icin tesekkurler.
Selin CINEMRE
Uzmanın Cevabı: Merhabalar anladığım kadarıyla yaşadığınız duruma neyin sebep olduğunuzu merak ediyorsunuz. Fakat buradan anlattıklarınızla net bir yorum ve tahmin yapmak doğru değildir. Bu sebeple sizi oldukça zorlayan ve günlük yaşamınızı etkileyen bu durum için bir ruh sağlığı uzmanından destek alabilirsiniz.
Selin CINEMRE
Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, Panik Atak, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları