2. Kaygı
  3. Psikolog mu psikiyatrist mi?

Psikolog mu psikiyatrist mi?

a... ... - 12 ay önce
Kapalı ve sessiz alanlarda karın guruldaması ya da mide kaynaklı ses problemleri yaşıyorum. Bundan dolayı da sessiz bir yerde ya da insan içinde, ortalarda, en önde, sessiz yerlerde bulunmam gereken yerlerde kaygı yaşıyorum. Biyolojik ve vücudumla alakalı bir problem olduğu için konuşarak pek halledilemeyecek bir şeymiş gibi geliyor ama terapi de böyle durumları halletmek için var sonuçta ne düşünüyorsunuz?
Merve Ece KAYHAN
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, öncelikle tıbbi bir durum olup olmadığını anlayabilmek adına bir uzman ile görüşebilirsiniz. Uzman hekim bu durumun psikolojik etkenlerden kaynaklı olduğunu teyit eder ise psikolog ile görüşmeye başlamak uygun olacaktır. Sevgiler.
Merve Ece KAYHAN
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Ruhsal-Toplumsal, Kişisel ve Çevresel Diğer Koşullarla İlişkili Sorunlar