2. Kendim
  3. Ders çalışmaktan kaçmak

Ders çalışmaktan kaçmak

S... T... - 17 ay önce
Ders çalışmaya başladığımda hemen uyku moduna geçiyorum ve 12.sinif olarak bunun sıkıntısını çekiyorum ders çalışmak istediğim halde çalışamıyorum bana sizin öneriniz ne olurdu
Ezgi ÖZTÜRK
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, ders çalışmak bizim ülkemizdeki ezbere dayalı sistemle bazen çok zorlaşabiliyo. Burada önemli olan kendi çalışma metodunuzu bulup onu keyifle hale getirmektir. Bunun için öncelikle motivasyon kaynaklarınızı değerlendirmeniz ve anlamanız gerekir. Eğer sağlam biz motivasyon ile yola çıkar ve ardından kendi ders çalışma sisteminizi oturtup sizin için daha keyifli hale getirebilirseniz, artık koşullandığınız uyku halini yavaş yavaş terk etmeye başlayabilirsiniz. Ders çalışırken uyku moduna geçmek eğer sizin için bir alışkanlık olduysa bu alışkanlıktan birden kurtulmak inanın çok zor. Ama yavaş yavaş eksilterek bu alışkanlığınızı terk etmeye başlayabilirsiniz.
Ezgi ÖZTÜRK
Uzman Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Depresyon ve Mutsuzluk, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları