2. Kendim
  3. Hatsafada eylemsizlik

Hatsafada eylemsizlik

a... ... - 9 ay önce
5-7 senedir Maladaptive Daydreaming'im sanırım(teşhisi konulmamış) ancak hayatıma devam edebiliyorum. Sorum şu, Kitap okumak istiyorum maksimum 2 sayfa, iş yapmak istiyorum maksimum 5 dakika, basit bir görevi yapmaya çalışıyorum (marketten 3-5 çeşit alışveriş yapılacak) 1-2 tanesi unutuluyor. Sürekli birşeyler düşünüyorum yada hayal kuruyorum ve gerçek dünya işlerimi aşırı zorlaştırıyor. O kadar yapmak istediğim şey var ki! Ancak, eylem SIFIR. İlk defa google üzerinden arattım ve bu sayfayı buldum. İlk defa bir psikoloğa danışacağım. Lütfen bir yol gösterin ve açıklamanızı rica ediyorum. 26 yaş Erkek.
Yasir Sinan İŞLER
Uzmanın Cevabı: Merhaba paylaştığınız duruma dair direkt cevap vermek doğru değil. Bu konuda derinlemesine görüşmek gerekiyor. Ancak paylaştığınız şikayetler bana dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu ya da yavaş bilişsel tempo bozuklujlarını düşündürdü. Ama ifade ettiğim gibi bunun ismini koyabilmek için bir yetişkin psikiyatrisi uzmanına muayene olmanızı öneririm.
Yasir Sinan İŞLER
Uzman Klinik Psikolog
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Depresif Bozukluklar